لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۴۰

پرزیدنت ترامپ کریسمس را به نیروهای آمریکایی در سراسر جهان تبریک گفت


دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، بامداد سه شنبه ضمن ارسال پیام مستقیم کریسمس به نیروهای ارتش ایالات متحده در خارج از کشور، با آنها گفتگو کرد.

رییس جمهوری آمریکا سه شنبه چهارم دی، در یک پیام ویدئویی کریسمس را به نیروهای اعزامی ارتش آمریکا مستقر در جزیره گوام، ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در بحرین، شاخه های اعزامی پیکار تفنگداران، و نیروی هوایی ایالات متحده در اقصی نقاط جهان، تبریک گفت.

او در این پیام گفت: «شما بخشی از عظیم‌ترین نیروی نظامی در تاریخ جهان، ارتش ایالات متحده، هستید و من بسیار خوشوقتم از جانب مردم کشورمان در این روز فرخنده کریسمس، با شما سخن می‌گویم. من می دانم دور بودن شما در این روز از خانواده‌هایتان، فداکاری بسیار بزرگی از جانب شما است؛ اما می‌خواهم بدانید که هر خانواده آمریکایی تا ابد از شما سپاسگزار است و شما انسان‌های فوق العاده در قلب و روح ما جای دارید و برایتان دعا می‌کنیم.»

دونالد ترامپ، رییس جمهوری ایالات متحده، به همراه بانوی نخست، دوشنبه شب نیز در مراسم دعای نیمه شب کریسمس در کلیسای جامع شهر واشنگتن به مردم این شهر پیوستند.

قرار بود پرزیدنت ترامپ در مراسم مشابهی نزدیک املاک خود در «پالم بیچ» فلوریدا شرکت کند، اما پس از آن که بخش‌هایی از دولت به دلیل اختلاف دموکرات‌ها با کاخ سفید در مورد بودجه هزینه دولت تعطیل شد، سفر خود به فلوریدا را لغو کرد.

پرزیدنت ترامپ و همسرش ملانیا همچنین دوشنبه شب در کاخ سفید ساعاتی را صرف مکالمات تلفنی با کودکان آمریکایی از اقصی نقاط کشور صرف کردند.

کودکان آمریکایی و از سراسر جهان، هر سال در شب کریسمس طبق سنتی که از سال ۱۹۵۵ آغاز شد برای ردیابی بابانوئل که در آمریکا به او «سانتا» می گویند، به مرکز ردیابی سانتا در فرماندهی دفاع هوایی آمریکای شمالی یا «نوراد» تلفن می‌کنند.

در سال ۱۹۵۵ زمانی که یک سرهنگ آمریکایی در این فرماندهی به زنگ تلفن قرمز که مخصوص تماس‌های تلفنی رییس جمهوری آمریکا است پاسخ داد، در آن سوی تلفن صدای دختر کوچکی را شنید که از او پرسید آیا او سانتا است، و سرهنگ آمریکایی به عنوان سانتا به مکالمه ادامه داد و از آن تاریخ این سنت ادامه یافت.

مرکز نوراد می‌گوید برای چند سال گذشته هم دوربین‌های مخصوص سانتا را در نقاط خاصی در سراسر جهان قرار داده‌اند و زمانی که سانتا به منطقه آمریکای شمالی می‌رسد، جت‌های جنگنده آمریکا او را همراهی می کنند تا بدانند سانتا در هر لحظه کجا است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG