لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۱۰

ترامپ از اتحادیه نماینده کارگران شرکت کریر در ایندیانا انتقاد کرد


دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا روز چهارشنبه در توییتر سرپرست اتحادیه محلی را که نماینده کارگران کمپانی کریر پلانت در ایالت ایندیانا است مورد انتقاد قرار داد. آقای ترامپ به تازگی از معامله ای پشتیبانی کرد که با جلوگیری از انتقال این کمپانی به مکزیک امکان ماندن فرصت های شغلی این کارخانه در آمریکا را فراهم میسازد.

آقای ترامپ گفت که پس از مذاکره، کارخانه کریر پذیرفت که ۱۱۰۰ فرصت شغلی را در ایندیانا حفظ کند. کریر برای آن که در آمریکا بماند، از یک امتیاز مالیاتی هفت میلیون دلاری برخوردار شده است. شرکت کریر اما هنوز مجبور است شماری از فرصت های شغلی خود را به مکزیک ببرد و در واقع ۸۰۰ فرصت را در آمریکا حفظ می کند.

چاک جونز، رئیس اتحادیه کارگران فولاد متحد ۱۹۹۹ به صدای آمریکا گفت که از این که آقای ترامپ برای حفظ مشاغل در آمریکا مبارزه می کند خوشحال است. او در عین حال به چندین رسانه خبری گفته است که درباره شمار فرصت های شغلی به آقای ترامپ اطلاعات غلط داده شده و شمار واقعی آن ۷۳۰ مورد است و «آنچه که کسی چیزی از آن نمیگوید این است که ۵۵۰ نفر شغل خود را از دست می دهند.»

ترامپ در توییتر نوشت جونز در نمایندگی کارگران «بسیار بد» عمل کرده است.

او نوشت: «اگر کارگران فولاد متحد ۱۹۹۹ درست کار کرده بود، میتوانست آن مشاغل را در ایندیانا نگاه دارد. باید بیشتر کار کرد و کمتر حرف زد.»

جونز می گوید با آنکه از تلاش های ترامپ خشنود است اما به این که کریر در ازای نرفتن به مکزیک از هفت میلیون دلار مالیاتی برخوردار شده انتقاد دارد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG