لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۳

پرزیدنت ترامپ حامیان تحقیقات تبانی با روسیه را به تلاش برای بازگشت غیرقانونی به قدرت متهم کرد


پرزیدنت ترامپ حامیان تحقیقات درباره تبانی با روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ را به تلاش برای بر هم زدن آن انتخابات و اقدام «غیرقانونی» برای به قدرت رسیدن متهم کرد.

رئیس جمهوری آمریکا که پنجشنبه شب ۸ فروردین در جمع هواداران خود در گرند رپید میشیگان سخن می گفت، با بیان اینکه این تحقیقات به کشور صدمه زده است، نسبت به بسته شدن پرونده این تحقیقات ابراز خرسندی کرد.

پرزیدنت ترامپ گفت: «پس از سه سال دروغ و تهمت، توهم تبانی و فریب ها درباره روسیه سرانجام تمام شد.» او با اشاره به تحقیقات دخالت روسیه اضافه کرد: «این موضوع نقشه بازندگان انتخابات بود تا در تلاشی غیرقانونی و با یک دروغ ساختگی دوباره قدرت را به دست بگیرند.»

وزیر دادگستری آمریکا یکشنبه گذشته خلاصه‌ای از گزارش نهایی رابرت مولر، بازپرس ویژه پرونده دخالت روسیه در انتخابات آمریکا را در اختیار کنگره قرار داد که نشان می‌داد پرزیدنت دونالد ترامپ و کارزار انتخاباتی او ارتباط مشهودی با روسیه نداشته و تبانی نکرده‌اند.

وزیر دادگستری آمریکا در نامه خود به کنگره نوشت که درباره مانع تراشی در مسیر عدالت نیز گزارش رابرت مولر به نتیجه نرسید که رئیس جمهوری مرتکب جرمی شده و از سوی دیگر، او را تبرئه هم نکرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG