لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۵۸

پرزیدنت ترامپ درخواست ۲.۵ میلیارد دلار بودجه برای مقابله با ویروس کرونا داده است؛ حزب دموکرات می‌گوید کم است


دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا - دهلی نو، هند - ۲۵ فوریه ۲۰۲۰
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا - دهلی نو، هند - ۲۵ فوریه ۲۰۲۰

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، روز سه‌شنبه، ۶ اسفند گفت كه برنامه اضطراری ۲.۵ میلیارد دلاری او برای مقابله با ویروس کرونا که برای قانون‌گذاران فرستاده است، در صورت شیوع این ویروس در آمریكا، این كشور را آماده کرده و به سایر كشورها كه آمادگی ندارند نیز کمک خواهد کرد.

پرزیدنت ترامپ در یک نشست تجاری در دهلی نو گفت: «ما برای ۲.۵ میلیارد دلار [بودجه] درخواست دادیم که اگر اتفاقی افتاد آماده باشیم و همچنین به کشورهایی که تجهیزات لازم [برای مقابله با ویروس کرونا] را ندارند، کمک کنیم.»

دفتر بودجه کاخ سفید گفت که در صورت شیوع این ویروس در آمریکا این بودجه صرف هزینه توسعه واکسن، درمان، و تجهیزات محافظتی خواهد شد. ولی دموکرات‌ها می گویند که این مبلغ کم است.

چاک شومر، سناتور حزب دموکرات از ایالت نیویورک، گفت: «تمام چراغ‌های قرمز خطر در حال چشمک زدن هستند. ما در آستانه یک همه گیری جهانی هستیم و دولت هیچ برنامه‌ای ندارد.»

درخواست این بودجه همزمان با افت یک هزار واحدی سهام «میانگین صنعتی داو جونز»، یک شاخص اقتصادی بازار آزاد، در روز دوشنبه بود.

گسترش سریع ویروس جدید که اقتصاد جهان را تهدید می کند بازار بورس را تکان داد. هرچند پرزیدنت ترامپ گفت که فکر می کند چین شیوع این بیماری را تحت کنترل دارد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG