لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۲۴

پرزیدنت ترامپ دلیل افت بازار سهام را نبرد نفتی عربستان و روسیه و رفتار رسانه‌ها می‌داند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - پرزیدنت دونالد ترامپ به شرکت‌ها و افرادی که در اثر شیوع ویروس کرونا آسیب مالی دیده‌اند وعده «کمک بسیار چشمگیری» داده است.

پرزیدنت ترامپ گفت روز سه شنبه برای بررسی یک معافیت از مالیات بر درآمد، با رهبران کنگره ملاقات می‌کند.

رئیس جمهوری آمریکا دوشنبه شب در گزارشی به خبرنگاران گفت: «ما همچنین درباره کمک به افرادی که ساعتی دستمزد می‌گیرند صحبت خواهیم کرد تا یقین حاصل کنیم آنها به هیچ عنوان دستمزد کاری‌شان را در شرکت های بزرگ و کوچک از دست نمی‌دهند و برای چیزی که تقصیر آنها نیست جریمه نمی‌شوند.»

پرزیدنت ترامپ دوشنبه با مشاوران اقتصادی‌اش از جمله استیون منوشن، وزیر دارایی ایالات متحده، ملاقات کرد.

وزیر دارایی آمریکا به خبرنگاران گفت: «اقتصاد آمریکا سال دیگر این موقع در وضعیتی بسیار خوب خواهد بود.»

یک حوزه عمده در کانون تلاش های دولت ترامپ صنعت گردشگری است که سالانه ۱۶۰۰ میلیارد دلار خروجی اقتصادی دارد و انتظار می‌رود در اثر شیوع ویروس کرونا آسیب شدیدی ببیند.

پرزیدنت ترامپ در کاخ سفید گفت: «ما همچنین در حال کار با صنایع، از جمله صنایع هوایی و صنایع کشتی های تفریحی هستیم، که آشکارا آسیب خواهند دید.»

استیون منوشن با اشاره به جلسه ای که کاخ سفید در این هفته با روسای بانک ها خواهد داشت گفت ایالات متحده از تمام ابزارهای خود برای مبارزه با اثرات ویروس کرونا استفاده می‌کند.

رئیس جمهوری آمریکا بامداد پنج شنبه در توییتی گفته بود مجادله عربستان سعودی و روسیه بر سر قیمت نفت و سطح عرضه آن و عملکرد رسانه‌های جعلی دلیل افول بازار سهام است.

اما، ننسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده، گفت عملکرد دولت در برابر گسترش ویروس کرونا در آمریکا موجب عدم اطمینان در بازار می‌شود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG