لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۴۴

پرزیدنت ترامپ به انتقادات شدید خود از شهر بالتیمور و یکی از قانونگذاران آن شهر ادامه می‌دهد


بخش انگلیسی صدای آمریکا - پرزیدنت ترامپ به انتقادها از شهر بالتیمور، در ایالت مریلند، در شرق آمریکا و یکی از مقام های ارشد آن، الایجا کامینگز، که از منتقدان دولت ترامپ بوده است، ادامه می دهد.

پرزیدنت ترامپ در توئیتر نوشته است: «بالتیمور، تحت رهبری الایجا کامینگز، بدترین آمار جرم و جنایت در کشور را دارد. ۲۵ سال، فقط حرف، بی عمل! از شنیدن این اراجیف تکراری خسته شده‌ام. بعد، جناب کشیش اَل [شارپتون] از راه می‌رسد تا گله و اعتراض کند. هیچ کاری برای مردم نیازمند انجام نمی شود. غم انگیز است!»

روز دوشنبه کشیش ال شارپتون، که یکی از فعالان حقوق مدنی است، به اتفاق مایکل استیل، معاون فرماندار پیشین مریلند و رئیس سابق کمیته ملی حزب جمهوریخواه، رویدادی را در همین رابطه در بالتیمور برگزار کرد.

پرزیدنت ترامپ در یک رشته توئیت، کامینگز ۶۸ ساله را که سابقه ۱۳ دوره نمایندگی در کنگره را دارد، یک «قلدر بی رحم» خواند و مدعی شد حوزه انتخابیه او «کثافتی تهوع آور پر از موش و جانور است.» پرزیدنت ترامپ گفت منطقه ای که کامینگز نمایندگی آن را برعهده دارد «به مراتب بدتر و خطرناک‌تر» از بازداشتگاه‌های محل نگهداری مهاجران غیرقانونی - کسانی که بدون داشتن اسناد و مجوز قانونی از مرز ایالات متحده عبور کرده‌اند - توسط دولت ایالات متحده است.

با این وجود آمار دولتی نشان می دهد در حوزه انتخابیه کامینگز، که شامل بخش های فقیرنشین بالتیمور و مناطق مرفه نشین حومه شهر است، درآمد سرانه و رقم میانه ارزش مسکن از میانگین کل کشور بالاتر است.

پرزیدنت ترامپ با رد اعتراض ها به تازه ترین حمله اش به این قانونگذار اقلیت، نوشته است: «بیان آشکار آن چه که بیشتر مردم می‌دانند - یعنی این که الایجا کامینگز بدترین عملکرد را در قبال مردم حوزه انتخاباتیش و خود شهر بالتیمور داشته است - به هیچ‌وجه نژادپرستانه نیست. دموکرات ها وقتی نمی توانند با [آمار و ارقام] از بحث برنده بیرون بیایند، پای بحث های نژادی را به میان می کشند! شرم آور است.»

رئیس جمهوری آمریکا با انتقاد از پول هایی که به حوزه انتخابیه کامینگز فرستاده می شود گفت: «این همه پول کجا می‌رود؟ چه قدر دزدی می شود؟ فوری درباره این فساد تحقیق کنید!»

کامینگز اخیرا در جلسه ای تحت مدیریتش در مجلس نمایندگان با حمله به سرپرست وزارت امنیت ملی آمریکا به نقل از یک قاضی فدرال گفته بود وزارت امنیت ملی «اموال شخصی مهاجران را بهتر از کودکانشان ردیابی کرده است.»

کامینگز از خودش در برابر توئیت های پرزیدنت ترامپ چنین دفاع کرد: «من هر صبح بیدار می شوم و با هدف مبارزه برای همسایگانم، به سر کار می روم. وظیفه من بر مبنای قانون اساسی نظارت بر عملکرد قوه مجریه است. اما، وظیفه اخلاقی‌ام مبارزه برای مردم حوزه انتخابیه‌ام است.»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG