لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۰۵

نهاد تازه تشکیل شده در خزانه داری آمریکا برای نظارت بر فعالیت های ایران چیست


سیگال مندلکر، معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی روز سه‌شنبه ۲۱ اسفند در مقابل کمیته فرعی مجلس تخصیص بودجه مجلس نمایندگان حاضر شد.

مندلکر در این جلسه اعلام کرد که در معاونت «تروریسم و اطلاعات مالی» وزارت خزانه‌داری آمریکا نهادی با نام «هسته پیوند مالی ایران» ایجاد شده است.

به گفته مندلکر، این ساز و کار جدید زیر مجموعه بخش تروریسم و اطلاعات مالی وزارت خزانه‌داری آمریکا است، اما فعالیت میان‌سازمانی دارد و به دولت آمریکا کمک می‌کند اطلاعات جدیدتر و بیشتری درباره ایران گردآوری کرده و راه‌های جدیدی برای مقابله با فعالیت‌های ایران و متحدانش بیابد.

معاون وزیر خزانه‌داری در جریان حضور خود در کمیته فرعی مجلس تخصیص بودجه مجلس نمایندگان گفت که وزارت خزانه‌داری، فعالیت‌های بخش امور تروریسم و اطلاعات مالی را «با دیگر نهاد‌های مرتبط در مورد مقابله با ایران هماهنگ» کرده است، چرا که «هسته ائتلاف مقابله با فعالیت مالی ایران با دیگر نهادها مرتبط است.»

مندلکر با اشاره به این‌که «فشار حداکثری» از سوی دولت آمریکا بر ایران ادامه پیدا خواهد کرد، گفته بود که با بررسی و کشف چندین موسسه مالی مرتبط با ایران، تعداد افراد، نهادها و موسسه‌های ایرانی که از سوی دولت آمریکا تحریم شده‌اند، به ۹۲۷ مورد رسیده است.

سیگال مندلکر در این جلسه با اشاره به این‌که دولت ایالات متحده با کشورهایی اروپایی مشغول رایزنی است، به «خطر چشم‌گیر» ایجاد ساز و کار مالی تجارت با ایران اشاره کرد و گفت کشورها و نهادهایی که وارد فعالیت برای دور زدن تحریم‌های آمریکا شوند، با خطرهایی چون «قطع دسترسی به سیستم مالی آمریکا» و «ممنوعیت داد و ستد با ایالات متحده» روبه‌رو خواهند شد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG