لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۵۲

وزارت خزانه‌داری اظهارنامه مالیاتی پرزیدنت ترامپ را به مجلس نمایندگان ارائه نمی‌کند


استیو منوشین، وزیر خزانه‌داری ایالات متحده، اعلام کرد که اظهارنامه‌های مالیاتی رئیس جمهوری آمریکا را به مجلس نمایندگان تحویل نخواهد داد.

به گزارش آسوشیتدپرس، منوشین در نامه‌ای به ریچارد نیل، رئیس کمیته امکانات مالی مجلس نمایندگان آمریکا، نوشت که اظهارنامه‌های مالیاتی پرزیدنت ترامپ را به دلیل «کمبود دلایل قانونی» دکر شده، به این کمیته تحویل نخواهد داد.

کمیته امکانات مالی مجلس تا روز سه‌شنبه سوم اردیبهشت، به وزیر خزانه‌داری مهلت داده بود تا اظهارنامه‌های مالیاتی رئيس‌جمهوری آمریکا را به این کمیته ارائه کند، اما منوشن با اشاره به این‌که مشغول مشورت با وزارت دادگستری در این زمینه است، از این کمیته خواسته بود تا ششم ماه مه (۱۶ اردیبهشت) برای تصمیم‌گیری در این زمینه به او فرصت دهند.

منوشین گفته است که وزارت دادگستری دلایل حقوق این تصمیم را به زودی اعلام خواهد کرد.

ریچارد نیل رئیس کمیته امکانات مالی مجلس نمایندگان آمریکا، نزدیک به یک ماه پیش از آژانس مالیات ایالات متحده درخواست کرده بود اطلاعات مالیاتی رئيس جمهوری آمریکا در فاصله سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ به این کمیته ارائه شود.

پیشتر کمیته ناظر بر فعالیت دولت در مجلس نمایندگان ایالات متحده نیز اعلام کرده بود قصد احضار حسابدار پرزیدنت ترامپ را دارد. این کمیته در پی دریافت مدارک مالی مربوط دونالد ترامپ بین سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۸ است.

به گفته الایجا کامینگز رئیس این کمیته، یکی از دلایل ارسال این احضاریه، سخنان مایکل کوهن، وکیل شخصی پیشین دونالد ترامپ، است که گفته بود رئیس‌جمهوری آمریکا پیش از ورود به کاخ سفید، ثروت خود را بیش از آن‌چه که هست، اعلام کرده بود.

با این حال پرزیدنت ترامپ با ثبت یک شکایت حقوقی، تلاش می‌کند مانع دسترسی کمیته ناظر بر فعالیت دولت به سوابق شخصی و تجاری‌اش از طریق صدور احضاریه برای موسسه حسابداری مسئول رسیدگی به امور مالی‌اش شود.

ترامپ تنها رئیس جمهوری آمریکا در چهار دهه گذشته است که از انتشار داوطلبانه اظهارنامه‌های مالیاتی‌اش سر باز زده و می‌گوید زیر حسابرسی قرار دارد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG