لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۳۳

وزیر خزانه‌داری آمریکا برای تصمیم‌گیری درباره ارائه اطلاعات مالیاتی پرزیدنت ترامپ درخواست فرصت کرد


استیو منوشن، وزیر خزانه‌داری ایالات متحده، از مجلس نمایندگان درخواست کرد به او فرصت بیشتری برای تصمیم‌گیری درباره ارائه اظهارنامه‌های مالیاتی پرزیدنت ترامپ به این مجلس بدهند.

به گزارش آسوشیتدپرس، منوشن در نامه‌ای به ریچارد نیل، رئیس کمیته امکانات مالی مجلس نمایندگان آمریکا، اعلام کرده است که تا ششم ماه مه (۱۶ اردیبهشت) تصمیم نهایی خود را در این زمینه خواهد گرفت.

کمیته امکانات مالی مجلس نمایندگان تا روز گذشته، سه‌شنبه سوم اردیبهشت، به وزیر خزانه‌داری مهلت داده بود تا اظهارنامه‌های مالیاتی رئيس‌جمهوری آمریکا را به این کمیته ارائه کند.

ریچارد نیل رئیس کمیته امکانات مالی مجلس نمایندگان آمریکا، نزدیک به سه هفته پیش از آژانس مالیات ایالات متحده درخواست کرده بود اطلاعات مالیاتی رئيس جمهوری آمریکا در فاصله سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ به این کمیته ارائه شود.

منوشن در نامه خود نوشته است که مشغول مشورت با وزارت دادگستری است، چرا که «شک و تردیدهای زیادی درباره تطابق این درخواست با قانون اساسی» وجود دارد.

این برای نخستین بار در ۴۵ سال گذشته است که چنین اطلاعاتی درباره رئیس‌جمهوری مستقر درخواست می‌شود.

این درخواست با واکنش حامیان و اطرافیان پرزیدنت ترامپ مواجه شده بود. از جمله میک کالوینی، رئیس دفتر کاخ سفید، دموکرات‌ها را متهم به «سیاسی‌کاری» برای «جلب توجه» کرده و گفته بود انتشار اظهارنامه‌های مالیاتی رئیس جمهوری آمریکا «هرگز رخ نخواهد داد و دموکرات‌ها هم این مسئله را می‌دانند.»

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG