لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۳۵

دو خبر از تریتلان و آیرون من


دو خبر از تریتلان و آیرون من
دو خبر از تریتلان و آیرون من

چهارمین مرحله از رقابتهای جام جهانی ورزش سه گانه یا ترایاتلان در ادمونتون کانادا، با معرفی برندگان زنان و مردان خاتمه یافت.

در این مسابقات که از سری مسابقات قهرمانی جهان بود در گروه زنان ۴۹ ورزشکار به مصاف با یکدیگر پرداختند که آشلیق جنتل از استرالیا، با کسب زمان دو ساعت و ۴۵ ثانیه، زودتر از ماتخا سیمیچ از اسلوونی رده نخست را به دست آورد. در گروه مردان، عنوان نخست به دارنده مدال دو دوره مسابقات المپیک رسید. بیوان دوچرتی از نیوزیلند، با زمان یک ساعت و ۴۶ دقیقه و ۴۷ ثانیه رده نخست را به خودش اختصاص داد و اورلین لِسکو فرانسوی با تنها دو ثانیه اختلاف رده دوم را به دست آورد. مرحله پنجم رقابتهای جام جهانی ترایاتلان۲۳م مردادماه در مجارستان برگزارخواهد شد.

اما در مسابقات سخت و دشوار ترایتلان آیرون من در سوئیس ورزشکاری از کشور میزبان به مقام نخست رسید. در این مسابقات که بر خلاف فرم المپیکی ترایاتلان، از ۳ کیلومتر و هشتصد متر شنا، ۱۸۰ کیلومتر دوچرخه سواری و ۴۲ کیلومتر دو تشکیل شده، رونی شیلکنخت از سوئیس با ثبت زمان ۸ ساعت و ۱۹ دقیقه و ۵۲ ثانیه به مقام نخست رسید. پس از او کلمنته آلونسوی فرانسوی و ماتیاس هشت سوئیسی به ترتیب دوم و سوم شدند. این پنجمین عنوان نخست پیاپی شیلکنخت در مسابقات آیرون من زوریخ بود.

XS
SM
MD
LG