لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۳۱

۹ کشته و بیش از ۵۰ زخمی در حادثه برخورد قطار در ترکیه


آن‌گونه که مسئولان رسمی ترکیه اعلام کرده‌اند، این حادثه تاکنون ۹ کشته و ۵۰ زخمی به جای گذاشته و حال سه تن از مجروحان هم وخیم است. 
آن‌گونه که مسئولان رسمی ترکیه اعلام کرده‌اند، این حادثه تاکنون ۹ کشته و ۵۰ زخمی به جای گذاشته و حال سه تن از مجروحان هم وخیم است. 

به دنبال برخورد یک قطار سریع‌السیر با یک لوکوموتیو در آنکارا، پایتخت ترکیه، دست کم ۹ تن کشته و حدود ۵۰ نفر هم زخمی شدند.

به گزارش رسانه‌ها، این اتفاق ساعت ۶:۳۰ بامداد روز پنج‌شنبه (به وقت محلی) در آنکارا پایتخت ترکیه رخ داد. آن‌گونه که مسئولان رسمی ترکیه اعلام کرده‌اند، این حادثه تاکنون ۹ کشته و ۵۰ زخمی به جای گذاشته است و حال سه تن از مجروحان هم وخیم است.

شهردار شهر آنکارا - پایتخت ترکیه - اعلام کرده است که این قطار عازم شهر قونیه بود که دچار حادثه شد.

بر اساس گزارش‌ها، این قطار سریع‌السیر ابتدا با یک قطار دیگر که در حال بازرسی ریل بود برخورد کرد، از ریل خارج شد و به یک گذرگاه اصابت کرد. به دلیل این حادثه دو واگن این قطار واژگون شدند.

در حال حاضر نیروهای نظامی و امدادی ترکیه در محل حاضر شده‌اند تا عملیات نجات مردمی را که در این واگن‌ها گرفتار شده‌اند، انجام دهند.

عملیات نجات افراد گرفتار در این قطار در حالی آغاز شده که این منطقه پوشیده از برف و لغزنده است. برخی مقام‌ها گفته‌اند که انتظار می‌رود تعداد تلفات این حادثه افزایش پیدا کند.

این برای چندمین بار در ماه‌های اخیر است که چنین اتفاقی در ترکیه رخ می‌دهد. تابستان سال جاری هم به دلیل بروز یک سانحه برای قطاری که به سمت استانبول در حرکت بود ۲۴ نفر جان خود را از دست دادند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG