لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۱۶

قطار مسافربری مسکو- سن پترزبورگ احتمالا بر اثر اقدام تروریستی از ریل خارج شده است


قطار مسافربری مسکو- سن پترزبورگ احتمالا بر اثر اقدام تروریستی از ریل خارج شده است
قطار مسافربری مسکو- سن پترزبورگ احتمالا بر اثر اقدام تروریستی از ریل خارج شده است

یک گودال به قطر یک متر در کنار قطار دیده شده است

مقامات روسی می گویند حادثه خروج قطار از ریل در مسیر مسکو- سن پترزبورگ که دست دست کم ۲۶ کشته برجای گذاشت، احتمالا بر اثر انفجار بمب رخ داده است.

مأموران تحقیق و تجسس در روز شنبه گفتند تحقیقات جنایی را در این زمینه آغاز کرده اند و معتقدند این حادثه احتمالا بر اثر اقدامات تروریستی صورت گرفته است. این مأموران به مظنونان اشاره ای نکردند.

مأموران در نزدیکی شهر بولوگویه در حال یافتن سرنخ هایی هستند که موجب بروز سانحه مرگبار در قطار لوکس و تندروی «نوسکی اکسپرس» شد.

امدادگران در حال جست و جو در میان بقایای قطار هستند تا ۱۸ نفر را که هنوز ناپدید هستند بیابند. امدادگران می گویند شمار قربانیان افزایش خواهد یافت.

خبرگزاری های روسی از وجود حفره ای کوچک در بخشی از بقایای بدنه قطار خبر داده اند. خبرگزاری ها و همچنین شاهدان عینی می گویند صدای انفجاری را شنیده اند.

بر اثر خروج قطار تندرو در مسیر مسکو- سن پترزبورگ از ریل در شامگاه جمعه، بیش از ۵۰ مسافر آن نیز مجروح شده اند.

کاخ سفید آمریکا با صدور بیانیه ای تأثر عمیق خود را از این حادثه اعلام کرد.
پیشتر مقامات وزارت بهداشت روسیه شمار کشته شدگان حادثه را ۳۹ نفر اعلام کردند اما به گفته مقامات در روز شنبه، وزارت بهداشت اطلاعات غلط دریافت کرده بود.

پیشتر در سال ۲۰۰۷، انفجار بمب در همین مسیر، موجب خروج یک قطار مسافربری از ریل شده و موجب جراحت ده ها نفر شده بود. آن زمان مسئولان، انگشت اتهام را به سوی جدایی طلبان چچن نشانه گرفتند.

XS
SM
MD
LG