لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۰۸

رای عجیب در فرانسه؛ دادگاه به نفع مردی رای داد که در ماموریت، هنگام رابطه جنسی فوت کرد


با رأی دادگاه تجدید نظر پاریس، تکلیف یکی از عجیب‌ترین دعواهای حقوقی سال‌های اخیر در فرانسه مشخص شد.

به گزارش شبکه خبری «فاکس»، کارمند یکی از شرکت های عمرانی راه آهن فرانسه که از او با عنوان «م. خاویر» نام برده شده است، در سال ۲۰۱۳ و برای انجام یک مأموریت کاری به منطقه ای در جنوب پاریس مسافرت کرد.

آقای خاویر پس از آشنایی با فردی که هویت او افشا نشده است، به هتل او رفت و هنگام برقراری رابطه جنسی، سکته قلبی کرد و درگذشت.

به عقیده خانواده این فرد، او در حین انجام وظیفه و در جریان یک سفر کاری درگذشت و این شرکت فرانسوی مسئول مرگش است و باید غرامت بپردازد.

ولی به گفته شرکت «تی اس او»، کارمند آنها هنگام رابطه جنسی و در یک هتل دیگر دچار حمله قلبی شده است، و از آن جا که رابطه جنسی عملی شخصی است و بخشی از وظایف کاری محسوب نمی شود، پس مسئولیتی متوجه کارفرما نیست.

قاضی دادگاه پس از بررسی شواهد و مدارک موجود و شنیدن نظرات وکلای طرفین، در نهایت به نفع آقای خاویر رأی داد و مرگ او را حادثه ای کاری اعلام کرد.

به گفته قاضی، هرچند که رابطه جنسی بخشی از وظایف کاری این فرد نبوده است، ولی او برای انجام مأموریت به این سفر رفته و شرکت نتوانسته به دادگاه ثابت کند که کارمندش هنگام مرگ، در حال انجام وظیفه نبوده است.

به گفته این قاضی رابطه جنسی نیز مانند خوردن غذا یا نوشیدن آب یک نیاز طبیعی محسوب می شود و نمی توان آقای خاویر را به این دلیل نکوهش کرد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG