لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۳۵

تويوتا نمايشگاه اتوموبيل های «ايتيوس» خود را در بنگلور افتتاح کرد


تويوتا نمايشگاه اتوموبيل های «ايتيوس» خود را در بنگلور افتتاح کرد
تويوتا نمايشگاه اتوموبيل های «ايتيوس» خود را در بنگلور افتتاح کرد

شرکت خودروسازی تويوتا با هدف افزايش سهم خود در يکی از بازارهای بسرعت در حال رشد خودرو در جهان عرضه مدل ايتيوس خود را در مراسمی مجلل در شهر بنگلور در جنوب هند، آغاز کرد.

روز چهارشنبه يکم دسامبر شرکت ژاپنی خودروسازی تويوتا اعلام کرد انتظار دارد فروش اين شرکت با عرضه يکی از مدلهای جديد خود در هند در سال آينده دو برابر شود.

تويوتا تاکنون در بازار خودروهای ارزان قيمت هند نقش عمده ای، نداشته است. اما با آغاز عرضه مدل ايتيوس و مدل هاچ بک آن که در ماه آوريل سال آينده روانه بازار می شود تويوتا می تواند اولين شرکتی باشد که به بازار انبوه خودرو هند، وارد می شود.

به همين منظور تويوتا و گروه خودروسازی هندی کرلوسکار طی سرمايه گذاری مشترکی شرکت تويوتا- کِرلوسکار را تأسيس کردند که قرار است کار ترويج مدل ايتيوس را در هند، بعهده گيرد. هيروشی ناگاکاوا، مدير عامل شرکت تويوتا- کِرلوسکار، گفت اين شرکت قصد دارد در سال ۲۰۱۱ در هند ۷۰ هزار دستگاه خودرو ايتيوس بفروشد.

آقای ناگاکاوا گفت: «روز جمعه عرضه مدل سيدان ايتيوس را شروع کرديم و مدل هاچ بَک اون هم تا دو ماه ديگر عرضه ميشود. روی هم ما انتظار داريم سال ۲۰۱۱ هفتاد هزار دستگاه از اين مدلها بفروشيم.»

آکيو تويودا، رييس شرکت تويوتا، که در اين مراسم حاضر بود و گفت: «هر دو مدل بادقت در نزديک به دويست هزار کيلومتر از جاده های هند اعم از خاکی و ناهموار، آزمايش شدند. ما در تويوتا ميگوييم جاده خوردو را ميسازد و ايتيوس محصولِ آزمايش در دنيای واقعی است. ما اين مدل را بيش از دويست هزار کيلومتر در جاده های هند رانديم.»

شماری ديگر از خودروسازان بزرگ دنيا از جمله هوندا، فولکس واگن و فورد به همراه جنرال موتورز در صف ايستاده اند تا مدلهای جديد خود را در هند عرضه کنند و به منظور پاسخ به افزايش فزاينده تقاضا در اين سومين اقتصاد بزرگ آسيا سرمايه گذاری خود را افزايش دهند.

رشد اقتصادی در هند درآمدها و در نتيجه قدرت خريد مردم را افزايش داده و حتی تقاضا برای خودرو در مناطق روستايی را در پی داشته است. همين عامل مشوّق خودروسازان بزرگ دنيا بوده است تا روز به روز محصولات خود را بيشتر در هند عرضه کنند.

قرار است مدل ايتيوس تويوتا در ۵ نمونه مختلف و با قيمت پايه معادل ۱۱۰۰۰ دلار در هند بفروش رسد. قيمتی که به باور اين شرکت می تواند سهم بزرگی را در بازار خودرو هند نصيب آنها کند. ويکرام کِرلوسکار، نايب رئيس شرکت تويوتا- کِرلوسکار، می گويد مدل ايتيوس بصورت اختصاصی برای هند طراحی شده است.

وی می گويد: «اين مدل براساس نيازهای هند طراحی شده و طراحان ما به خانه های مشتريان تويوتا رفتند و سبک زندگی آنها را در شهرهای کوچک و بزرگ از نزديک مورد بررسی قرار دادند. و براساس همين داده ها اين خودرو طراحی شده است. فکر می کنم اين اولين باری است که يک محصول با نگاهی واقعی به بازار توليد شده است.»

جاده های باريک، ترافيک سنگين و قيمت پايين، خودروهای کوچک را برای طبقه متوسط و رو به رشد هند تبديل به محصولی جذاب کرده است.

XS
SM
MD
LG