لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۹

آغاز سی و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم تورنتو


آغاز سی و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم تورنتو
آغاز سی و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم تورنتو

سی و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم تورنتو فعالیت ده روزه خود را پنج شنبه شب با اکران «Score »، فیلم موزیکال کانادایی در مورد ورزش هاکی آغاز کرد.

بیش از ٣٣٩ فیلم از ٥٩ کشور جهان در بخش های مختلف جشنواره، همچون سینمای کانادا، سینمای معاصر جهان، اکتشاف، سینمای آینده و سینمای مستند در این رویداد هنری ده روزه اکران خواهند شد.

٢٥٨ فیلم سینمایی بلند، ٨١ فیلم کوتاه و سی فیلم ساخته کارگردانان کانادایی در این جشنواره اکران می شوند.

چهره های سرشناس سینمای جهان همچون رابرت رد فورد، کن لوچ، دنی بویل، کلینت ایست وود، مایک لیگ از جمله کارگردان ها و هنرپیشه هایی هستند که برای نمایش جدیدترین آثار خود در جشنواره جهانی تورنتو شرکت کرده اند.

فیلم مستند « جاذبه طبیعت » به زندگی و فعالیت های دیوید سوزوکی ٧٤ ساله، فعال محیط زیست و یکی از محبوب ترین چهره های محافل علمی و پژوهشی کانادا می پردازد.

در بخشی از جشنواره از آلن کینگ، مستند ساز سرشناس کانادایی که سال گذشته درگذشت، تقدیر می شود و « Married Couple »، فیلم معروف او که در سال ١٩٦٩ ساخته شد نیز در بخش ویژه فیلم کانادا به نمایش در می آید.

جشنواره بین المللی فیلم تورنتو نوزدهم سپتامبر پایان خواهد یافت. انتظار می رود بیش از ٢٥٠ هزارنفربرای تماشای فیلم های برگزیده امسال در این جشنواره ده روزه شرکت کنند.

جشنواره بین المللی فیلم تورنتو که یکی از پرطرفدارترین و معتبرترین جشنواره های بین المللی فیلم آمریکای شمالی محسوب می شود، برای اولین بار در سال ١٩٧٦ برگزار شد.


XS
SM
MD
LG