لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۹

فیلم «خرگوش جوجو» با بازی «اسکارلت جوهانسون» بهترین فیلم جشنواره سینمایی تورنتو شد


فیلم «خرگوش جوجو» ( به انگلیسی: JoJo Rabbit) ساخته «تایکا واتیتی» جایزه منتخب نخست جشنواره سینمایی تورنتو در کانادا را دریافت کرد. این جشنواره غیررقابتی است و برنده ها را تماشاگران انتخاب می کنند.

در خرگوش جوجو، که یک کمدی سیاه است، «اسکارلت جوهانسون»، «سم راکول»، «ریبل ویلسون»، همراه با تایکا واتیتی بازی می کنند.

این فیلم درباره یک پسر ۱۰ ساله است که علاقه زیادی به هیتلر، رهبر آلمان نازی دارد و هنگامی که متوجه می شود مادرش به یک نوجوان یهودی در منزل پناه داده است، با ماجراهای غیرمنتظره ای مواجه می شود.

اکران خرگوش جوجو در جشنواره سینمایی تورنتو با استقبال زیادی از سوی تماشاگران و منتقدان هنری همراه شد و به همین دلیل از شانس زیادی در مراسم اهدای جوایز اسکار برخوردار است.

در سال‌‌های اخیر برنده های جایزه اصلی یا همان منتخب نخست تماشاگران جشنواره تورنتو، حضور موفقی در اسکار داشتند؛ آثاری چون «کتاب سبز»، «لالالند»، «اتاق»، «سه بیلبورد، خارج از ابینگ میزوری»، و «بازی های تقلید» که در تورنتو خوش درخشیدند و چندین جایزه اسکار گرفتند.

فیلم اختتامیه چهل و چهارمین جشنواره امسال «رادیو اکتیو» ساخته مرجان ساتراپی کارگردان فرانسوی ایرانی تباربود که گوشه هایی از زندگی پرفراز و نشیب «مادام کوری» دانشمند نامدار لهستانی- فرانسوی و برنده دو جایزه نوبل را به تصویرمی کشد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG