لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۳۸

ناتوانی در برقراری ارتباط با زنان، انگیزه احتمالی مهاجم تورنتو در حمله به عابران


یک پیام فیسبوکی «الک میناسیان» عامل زیرگرفتن عابران پیاده در یک خیابان پر رفت و آمد تورنتو، باعث این گمانه زنی شده است که متهم شاید به خاطر نداشتن ارتباط جنسی با زنان، احساسات ضد زن داشته است.

او در یک پیام فیسبوکی خود می گوید که او در رابطه با عدم برخورداری خود از رابطه جنسی و صمیمانه، زنان را مقصر می داند.

این رویداد در تورنتو، خاطره جنایتی مشابه را در آمریکا بازسازی کرد. در ایالت کالیفرنیا، در آمریکا نیز جوان دیگری که نتوانسته بود رابطه صمیمانه با زنان برقرار کند، در یک تیراندازی، جمعی را کشت. حمله تورنتو یادآور همچنین خاطره کشتار جمعی ۱۴ زن در سال ۱۹۸۹ در کانادا نیز هست که طی آن، مهاجم فمینیست ها را مقصر می دانست.

میناسیان که روز پس از حمله به دادگاه برده شد، به ۱۰ فقره قتل عمد و زخمی کردن ۱۴ تن دیگر متهم شده است.

وی با یک دستگاه خودروی ون اجاره ای دوشنبه، در یک روز گرم و آفتابی،عابران را در یک مسافت طولانی زیر گرفت و سپس خود را تسلیم پلیس کرد.

به گزارش آسوشیتدپرس، خانم سمن طبسی نژاد، سیاستمدار حزب «دموکرات نو» که هنگام حمله در صحنه حضور داشته است می نویسد مردم مواظب همدیگر بودند و به هم کمک می کردند.

او گفت: «در این هنگامه ها فرض بر این است که همه فرار کنند اما چنین نبود. و این نشان می دهد که وقتی کسی دست به چنان کاری می زند بسیاری علیه آن برمی خیزند و همبستگی خود را به نمایش می گذارند.»

سخنگوی پلیس تورنتو ضمن خودداری از بیان انگیزه واقعی متهم، می گوید اکثر قربانیان حمله زن بوده اند. مارک سندرز رئیس پلیس شهر می گوید همه راهها برای شناخت انگیزه متهم مورد بررسی قرار می گیرد.

پلیس با استناد به پیام فیسبوکی میناسیان اندکی پیش از حمله می گوید وی شاید بخشی از یک گروه جامعه اینترنتی موسوم به «اینسل» (کسانی که ناخواسته روابط صمیمانه ندارند) بوده که به خاطر ناتوانی دربرقراری رابطه با زنان بشدت خشمگین شده اند. میناسیان در پیام فیسبوکی از «الیوت راجر» - دانشجویی که درسال ۲۰۱۴ در نزدیک دانشگاه سانتا باربارا در ایالت کالیفرنیای آمریکا مردم را به گلوله بست و ۶ نفر را کشت و ۱۳ تن را زخمی کرد - تقدیر کرده است.

میناسیان، راجر را یک «جنتلمن عالی» خوانده و نوشته است: «شورش اینسل هم اکنون آغاز شده است! ما همه زنان و مردان برخوردار از زندگی کامل جنسی را برمی اندازیم!»

اینسل واژه ای بود که راجر به معنی «مجرد ماندن اجباری و غیر داوطلبانه» به کار می برد و در پیام های فیسبوکی خود زنانی را مورد حمله خشمگینانه قرار می داد که دست رد بر سینه وی نهاده بودند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG