لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۱۹

گردباد در ایالت میسوری ۸۹ کشته بر جا گذاشت


بیمارستان سنت جونز پس از گردباد ۲۲ مه ۲۰۱۱
بیمارستان سنت جونز پس از گردباد ۲۲ مه ۲۰۱۱

گردباد سهمناک در جاپلین ایالت میسوری آمریکا تاکنون ۸۹ کشته و ویرانی های بسیار برجای گذاشته است.

در اثر این گردباد ویرانگر خانه ها، موسسات و آموزشگاه های این شهر به کلی ویران شده و خیابان های شهر به دلیل ویرانی های ناشی از گردباد بر روی خودروهای کمک رسانی بسته شده اند.

سازمان آب و هواشناسی آمریکا می گوید گردباد ویرانگر روز یکشنبه در جاپلین میسوری یکی از سهمناکترین گردبادهای ثبت شده از سال ۱۹۵۳ تاکنون در کشور است.

گروه های امدادرسانی از دیگر ایالات به منطقه رسیده اند تا کار نجات گرفتارشدگان در زیر آوارها را پیش برند. این امدادگران تمامی شب و صبح دوشنبه را به کار نجات جان پنجاه هزار ساکنان این شهرک گذرانده اند و تلاش آنان همچنان ادامه دارد.

پلیس میسوری می گوید گردباد سقف بیمارستان سنت جونز را با ۱۸۰ بیمار بستری شده ویران کرد و همچنین آسیب های جدی به دو هزار خانه مسکونی پیرامون آن وارد کرده است.

مسئول رویدادهای پیش بینی نشده شهر جاپلین می گویند ۲۰ دقیقه پیش از آغاز گردباد ویرانگر هشداری دایر بر ضرورت تخلیه شهر را از طریق به صدا در آوردن آژیر و اخطارهای رادیویی برای مردم شهر فرستاده اند.

رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا یکشنبه شب و پس از آگاهی از رخداد گردباد سهمناک با فرماندار ایالت گفت و گوی تلفنی داشته تا ابراز تاسف عمیق خود را به خانواده های آسیب دیده این حادثه اعلام دارد.

XS
SM
MD
LG