لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۵۶

برد پیت و جورج کلونی در جشنواره بین المللی فیلم تورنتو


برد پیت و جورج کلونی در جشنواره بین المللی فیلم تورنتو
برد پیت و جورج کلونی در جشنواره بین المللی فیلم تورنتو

برگزارکنندگان جشنواره بین المللی فیلم تورنتو روز سه شنبه اعلام کردند درجشنواره امسال که کار خود را از روز ٨ سپتامبر آغاز خواهد کرد، فیلم «توپ پول» Moneyball ساخته «بنت میلر» - فیلمی درباره قهرمانی مسابقات بیس بال – با شرکت برد پیت، فیلم «360» ساخته «فرناندو میرلز» - یک سری داستان های کوتاه و پیوسته با شرکت «جود لاو» و «آنتونی هاپکینز»، فیلم تازه «الکساندر پین» به نام «فرزندان نسل بعد» با شرکت «جورج کلونی» و فیلم تازه «جیم فیلد اسمیت» به نام «کره» Butter یک کمدی درام با شرکت «جنیفر گارنر»، هم چنین فیلم پلیسی از ساخته های «اورن موورمن» به نام «رامپارت» RampartT، کمدی درباره بیماری سرطان به نام «پنجاه پنجاه» و فیلم تازه مارک فارستر بر اساس یک داستان واقعی به نام «واعظ مسلسل به دست» برای نخستین بار به نمایش گذاشته خواهد شد.

این جشنواره هم چنین فیلم تاریخی - درام تازه ای از «دیوید کروننبرگ» به نام «یک شیوه خطرناک» را برای نخستین بار در آمریکای شمالی بر روی اکران خواهد برد. این فیلم با شرکت «ویگو مورتنسن» در نقش «زیگموند فروید» و «مایکل فسبندر» در نقش «کارل یونگ» ساخته شده است. از فیلم های دیگر فستیوال باید از فیلمی از ساخته های «جورج کلونی» به نام «عید ماه مارس» که برداشتی از نمایشی به همین نام است با شرکت «رایان گاسلینگ» نام برد. «مدونا» سوپراستار موسیقی پاپ نیز فیلم «دبلیو ای»(W.E) خود را که یک درام رومانتیک است برای نخستین بار در جشنواره به نمایش می گذارد. این فیلم با شرکت «ابی کورنیش» ساخته شده است.

نمایش این فیلم های تازه در بخش «آمریکای شمالی» فستیوال به این معنی است که آن ها احتمالا به جشنواره های بین المللی فیلم «ونیز» و فستیوال «تلوراید» هم سفر خواهند کرد. این دو جشنواره بلافاصله پس از پایان فستیوال بین المللی فیلم تورنتو کار خود را آغاز خواهند کرد. هم چنین درهفته های آینده، مسئولان جشنواره سینمایی تورنتو اسامی فیلم های دیگری را که در این جشنواره شرکت خواهند داشت اعلام خواهند کرد.

جشنواره بین المللی فیلم «تورنتو»، این گردهم آیی یازده روزه درکانادا، یکی از مهم ترین سکوهای پرواز به سوی جوایز سینمایی در جشنواره های معتبر جهانی دیگر از جمله فستیوال فیلم ونیز و «تلوراید» است هرچند این فستیوال از لحاظ زمان برگزاری در فاصله کوتاهی با دو جشنواره دیگر برگزار شده و گاه نیز با آن ها همزمان می شود.

سال گذشته جشنواره بین المللی فیلم تورنتو، نخستین محل نمایش دو فیلم برنده جایزه اسکار «قوی سیاه» و «نطق پادشاه» و بسیاری فیلم های موفق دیگر بود.

XS
SM
MD
LG