لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۰۹

مقام ارشد فيفا از زندان آزاد شد


ری ولان (چپ)، از شرکت «خدمات بازی» مستقر در سویس، پس از این که پليس وی را در رابطه با فروش مجدد غیرقانونی بلیط در جام جهانی، در ریو دو ژانیرو، دستگیر کرد، وارد پاسگاه پلیس می‌شود. – ۱۶ تيرماه (۷ ژوئيه)
ری ولان (چپ)، از شرکت «خدمات بازی» مستقر در سویس، پس از این که پليس وی را در رابطه با فروش مجدد غیرقانونی بلیط در جام جهانی، در ریو دو ژانیرو، دستگیر کرد، وارد پاسگاه پلیس می‌شود. – ۱۶ تيرماه (۷ ژوئيه)

ری ولان در پی رسوايی فروش غيرمجاز بليط‌های جام جهانی دستگير شده بود

پلیس برزیل يک مقام ارشد جام جهانی را که در ارتباط با تحقیقات مربوط به فروش غیرقانونی بلیت در مسابقات بازداشت شده بود آزاد کرد.

ری ولان، که روز دوشنبه، ۱۶ تيرماه (۷ ژوئيه) بازداشت شده بود، رئيس شرکت «خدمات بازی» است. وی روز سه شنبه، پس از اتمام بازجويی‌ها در ارتباط با فروش مجدد غیرقانونی بلیت در جام جهانی ۲۰۱۴، آزاد شد.

وکیل آقای ولان این اتهامات را رد کرد و شرکت مزبور با صدور بیانیه ای گفت او هیچ قانونی را نقض نکرده است.

يکی از شرکت های تابعه «خدمات بازی» به مشتریان شرکت در مسابقات جام جهانی خدمات مهمان نوازی، از جمله دادن بلیط‌های افتخاری مسابقات، ارائه می کند.

در رابطه با اين پرونده ده ها تن بازداشت شده و بیش از ۱۰۰ بليط مسابقات به همراه مبالغ زیادی از پول نیز کشف و ضبط شده است.

فابيو باروک، افسر پليسی که بر روی اين پرونده کار می کند، گفت، این پرونده شامل فروش بلیت هايی است که برخی از آنها افتخاری و بطور رايگان در اختيار مقامات فيفا، بازیکنان فردی و کمیته‌های محلی جام جهانی گذاشته شده بودند.

او اضافه کرد، «جرمی که تحقيقات درباره آن انجام می گيرد، يعنی تسهیل توزیع بلیت بين خرده فروشان، خلاف قانون است. مجازات اين جرم چهار سال زندان است.»

ارگان سازماندهی جام جهانی، فيفا، در مورد اين اتهامات اظهار نظر نکرده است، اما سخنگوی آن به خبرنگاران گفت فيفا تحقيقات را دنبال می کند.

اين سخنگو گفت، « فيفا به طور کامل با مقامات محلی همکاری دارد و همه جزئیاتی که برای کمک به این تحقیقات لازم باشد را در اختيار مقامات مسئول خواهد گذاشت. فيفا ميل دارد تکرار کند که موضع ما اين است که با هر شکلی از نقض حقوق جزا و مقررات فروش بلیت مخالفيم، و در تلاش مشترک برای برچيدن بساط هر گونه خرید و فروش غیر مجاز بلیت به طور کامل از مقامات امنیتی حمايت می کنيم.»

ولان روز دوشنبه در کاخ کوپاکابانا، هتل لوکسی در ریو که میزبان نمایندگان ارشد فيفا است، دستگیر شد.

پلیس می گوید، رهبر گروه مجرمان، يعنی لامين فوفانه، که در همان هتل اقامت داشت، حدود ۹۰۰ بار به آقای ولان تلفن کرده بود.

طبق گقته مقامات، این گروه در طول چهار جام جهانی گذشته فعال بوده است، و در هر جام جهانی مبلغی بين ۹۰ تا ۲۰۰ ميليون دلار به جيب زده است.

جام جهانی برزیل روز یکشنبه ۲۲ تيرماه (۱۳ ژوئيه) به پایان خواهد رسید. بسیاری از دوستداران فوتبال از عدم دسترسی به بلیت و قیمت‌های هنگفتی که خرده‌فروشان و دلالان خيابانی از علاقمندان می‌خواستند شکایت کرده اند. ده‌ها تن از اين خرده فروش‌ها در طول مسابقات یک ماهه بازداشت شده اند.

XS
SM
MD
LG