لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۲۷

رئیس جمهوری آمریکا از بیمارستان به کاخ سفید بازگشت؛ پرزیدنت ترامپ: نگذارید این بیماری بر شما غلبه کند


پرزیدنت ترامپ در کاخ سفید، بعد از بازگشت از بیمارستان.
پرزیدنت ترامپ در کاخ سفید، بعد از بازگشت از بیمارستان.

به‌روزرسانی شده - دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که از روز جمعه گذشته به خاطر ابتلا به کرونا در مرکز پزشکی والتر رید بستری شده بود، عصر دوشنبه به کاخ سفید، محل اقامت خود بازگشت. همچنین روز سه‌شنبه پزشک پرزیدنت ترامپ اعلام کرد «به طور کلی حال او بسیار خوب است.»

پرزيدنت ترامپ دوشنبه شب دوشنبه ۱۴ مهر، پس از بازگشت به كاخ سفيد در یک پیام ویدئویی در توئیتر خود ضمن قدردانى ازكادر پزشكى بيمارستان والتر ريد گفت: «در مورد ویروس کرونا بسیار آموختم. یک چیز قطعی است و آن، اين است که نگذارید این بیماری بر شما غلبه کند. از آن واهمه نداشته باشيد. شما آن را شکست خواهيد داد. ما بهترین تجهیزات پزشکی را در اختيار داریم، بهترین داروها را داریم که همه، همین اواخر تولید شده اند.»

او در ادامه اين پيام ويديويى گفت ما به سركارمان باز مى گرديم. پرزيدنت ترامپ با بيان اينكه واكسن ضد ويروس بزودى در راه است، گفت که حالش بهتر است و شايد هم كه مصونيت پيدا كرده باشد.

روز سه‌شنبه ۱۵ مهر ماه، دکتر شان کانلی، پزشک کاخ سفید در بیانیه‌ای در مورد تازه‌ترین اطلاعات از وضعیت سلامتی پرزیدنت ترامپ گفت: «تیم پزشکان پرزیدنت صبح امروز در [کاخ سفید] با او ملاقات کردند.»

وی در این بیانیه نوشته است: «او نخستین شب حضورش در خانه [کاخ سفید] به خوبی استراحت کرد و امروز هیچ نشانه‌ای [از بیماری] ندارد. علائم حیاتی و [نتایج] معاینات فیزیکی همگی ثابت مانده‌اند و اشباع گردشی اکسیژن خون او در سطح ۹۵ تا ۹۷ درصد است. به طور کلی حال او بسیار خوب است.»

دکتر کانلی گفت که اطلاعات به‌روز‌رسانی‌شده بیشتری را ارائه خواهد داد.

رسانه‌های آمریکا غروب دوشنبه، تصاویر بازگشت رئیس جمهوری ‌آمریکا به کاخ سفید را به طور زنده پخش کردند.

رئیس جمهوری آمریکا با هلیکوپتر از بیمارستان به کاخ سفید بازگشت.
رئیس جمهوری آمریکا با هلیکوپتر از بیمارستان به کاخ سفید بازگشت.

پس از مثبت شدن آزمایش کرونای پرزیدنت ترامپ و ملانیا بانوی اول، رئیس جمهوری آمریکا از جمعه شب در مرکز درمانی والتر رید بستری شد.

عصر دوشنبه و قبل از ترخیص از مرکز درمانی والتر رید، پرزیدنت ترامپ در توئیتر خود تائید کرده بود که به کاخ سفید باز می‌گردد. او نوشت: «حالم بسیار خوب است! از [بیماری]‌ کووید هراس به خود راه ندهید. نگذارید [این بیماری] اختیار زندگی شما را به دست بگیرد. ما، تحت نظر دولت ترامپ، داروها و دانش بسیار خوبی را به دست آورده‌ایم. حال من الان از ۲۰ سال پیش هم بهتر است!»

عصر دوشنبه همچنین،‌ دکتر شان کانلی، پزشک ویژه پرزیدنت ترامپ در یک کنفرانس خبری گفت که وضعیت جسمی رئیس جمهوری آمریکا در ۲۴ ساعت گذشته بهبود داشته و او از تمامی استانداردهای لازم برای ترخیص از بیمارستان برخوردار است.

به گفته پزشک پرزیدنت ترامپ، او در سه روز گذشته تب نداشته است.

بانوی اول مداوای خود را در کاخ سفید دنبال کرده و وضعیت او خوب و رو به بهبود گزارش شده است.

XS
SM
MD
LG