لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۴۰

ادامه تلاش‌ها برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران؛ مایک پمپئو: آمریکا و آلمان باید در کنار هم با چالش‌های جهانی روبرو شوند


مایک پمپئو
مایک پمپئو

همزمان با تاکید دوباره وزارت خارجه آمریکا بر تلاش‌ها برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران، روز سه‌شنبه مایک پمپئو با وزیر خارجه آلمان گفتگو کرد.

وزیر خارجه آمریکا عصر روز سه شنبه ۲۸ مرداد در پیامی در توئیتر با بیان اینکه گفت و گوی تلفنی خوبی با وزیر خارجه آلمان داشت نوشت: آمریکا و آلمان باید با هم از طریق گفت و گوهای دوجانبه و از طریق نشست‌های چند جانبه، نظیر شورای امنیت، با چالش‌های جهانی روبرو شوند.

در روزهای گذشته اعضای شورای امنیت به قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای جلوگیری از لغو تحریم تسلیحاتی آمریکا موافقت نکردند. با این حال، آقای پمپئو روز شنبه گفت که ایالات متحده مصمم است که اطمینان یابد رژیم ایران قابلیت رساندن آسیب بیشتر به جهان را نداشته باشد. او اضافه کرد که به همین خاطر آمریکا به تلاش خود در این راستا در سازمان ملل متحد ادامه خواهد داد فعالیت دیپلماتیک را ادامه خواهد داد تا به نتیجه درست برسد.

روز سه‌شنبه همچنین وزارت خارجه آمریکا سخنان مایک پمپئو را در توئیتر بازنشر کرد که گفته بود: ما نمی‌توانیم اجازه دهیم بزرگترین رژیم حامی تروریسم سلاح خرید و فروش کند.

تحریم تسلیحاتی ایران در ماه اکتبر منقضی می‌شود و ایالات متحده آمریکا خواهان تمدید این تحریم تسلیحاتی است. تلاش آمریکا برای تمدید در شورای امنیت ناکام ماند و پرزیدنت ترامپ اعلام کرد مکانیسم بازگشت تحریم‌های بین‌المللی را فعال می‌کند.

XS
SM
MD
LG