لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۴۳

سنای آمریکا قاضی برت را برای حضور در دیوان عالی ایالات متحده تایید کرد؛ برگزاری مراسم تحلیف با حضور پرزیدنت ترامپ


قاضی اِیمی کُنی بَرِت در حضور پرزیدنت ترامپ ادای سوگند کرد
قاضی اِیمی کُنی بَرِت در حضور پرزیدنت ترامپ ادای سوگند کرد

سنای آمریکا با نتیجه ۵۲ رای موافق و ۴۸ رای مخالف، قاضی اِیمی کُنی بَرِت، گزینه پیشنهادی پرزیدنت ترامپ را برای حضور در دیوان عالی ایالات متحده تایید کرد.

این رای‌گیری شامگاه دوشنبه پنجم آبان در سنا برگزار شد. خانم برت ۴۸ ساله، جوانترین قاضی خواهد بود که به عضویت دیوان عالی آمریکا در می‌آید و همچنین پنجمین زنی خواهد بود که بر کرسی قضاوت در این نهاد خواهد نشست.

ساعتی پس از این رای اعتماد مراسم ادای سوگند قاضی برت با حضور کلارنس تامس،‌ از قضات فعلی دیوان عالی و در مراسمی در کاخ سفید با حضور پرزیدنت ترامپ برگزار شد. پرزیدنت ترامپ در سخنرانی خود تاکید کرد که این یک لحظه تاریخی برای ایالات متحده، قانون اساسی آن و حاکمیت قانون است.

قضات این بالاترین مرجع قضایی ایالات متحده توسط شخص رئیس جمهوری معرفی می‌شوند و باید به تایید نمایندگان سنا برسند. دیوان عالی آمریکا متشکل از ۹ قاضی است.

خانم برت در نیواورلئان لوئیزیانا به دنیا آمده و بزرگ شده است. وی که در میان هفت فرزند خانواده از همه بزرگتر است، حالا خود و همسرش جسی دارای هفت فرزند هستند.

او در سال ۱۹۹۷ از دانشکده حقوق نوتردام فارغ التحصیل شد و سپس به عنوان استاد مهمان در دانشکده حقوق دانشگاه جرج واشنگتن مشغول خدمت شد.

فعالیت‌های آموزشی و علمی ایمی برت بر قوانین بین المللی، اصالت‌گرایی، و تفسیر موضوعی قوانین متمرکز بوده است.

فلسفه قضایی خانم برت اغلب با رئیس سابقش، آنتونین اسکالیا از قضات سابق دیوان، تشبیه می‌شود. او در ستایش از توجه عمیق قاضی اسکالیا به متون حقوقی، بارها گفته و نوشته است.

XS
SM
MD
LG