لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۰۷

مدیر کارگروه مبارزه با کرونا: بسیاری از مردم به هشدارها درباره فاصله‌گیری اجتماعی بی‌اعتنایی می‌کنند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - دکتر دبورا برکس، مدیر کارگروه مبارزه با ویروس کرونا در کاخ سفید، می‌گوید از این بابت که بسیاری از آمریکایی‌ها به دستورهای فاصله‌گیری اجتماعی گوش نمی‌دهند، نگران است.

دست کم نیمی از ۵۰ فرماندار در ایالات متحده دستور بازگشایی اماکن عمومی نظیر پارک ها، زمین های گلف، و بعضی سواحل تفریحی را صادر کرده و اجازه داده اند فروشگاه ها و سالن های آرایشی درهای خود را به روی مشتریان باز کنند.

اما هنوز هیچ یک از ایالت‌ها به معیار اولیه‌ای که کاخ سفید تعیین کرده بود، نرسیده‌اند. کاخ سفید از ایالت ها خواسته بود پیش از بازگشایی کسب و کارها از دو هفته روند نزولی موارد ابتلا به «کووید۱۹» اطمینان حاصل کنند.

دکتر برکس به شبکه تلویزیونی «فاکس نیوز» گفت بهترین توصیه برای آمریکایی ها ادامه «شستشوی مرتب دست ها» و «در خانه ماندن» است.

او گفت تجمع هزاران نفر در سواحل اقیانوس آرام در کالیفرنیا به دور از ایمنی است.

برکس تاکید کرد در ایالت هایی که فرمانداران اجازه داده اند سالن های آرایش فعالیت خود را از سر بگیرند هر چند فاصله نزدیک افراد با هم خوب نیست، ولی بهتر است که آرایشگران و مشتری‌ها دست‌کم ماسک به صورت بزنند.

این متخصص شناخته شده بیماری‌های عفونی گفت که تظاهرات معترضان به دستورهای ماندن مردم در خانه، از جمله تجمع افراد بدون ماسک در ایالت میشیگان، به شکل هولناکی نگران‌کننده است: «اگر آنها به خانه بروند و مادربزرگ و پدربزرگ‌شان را، که شرایط آماده‌ای برای ابتلا به بیماری دارند، مبتلا کنند و این عواقب تاسف‌باری را در پی داشته باشد، آنها تا آخر عمر احساس گناه خواهند کرد. ما می‌توانیم ضمن بیان نارضایی‌مان، از یکدیگر محافظت کنیم.»

دکتر برکس درباره تلاش‌ها برای آماده کردن واکسن «کووید۱۹» تا ماه ژانویه گفت از لحاظ نظری امکان پذیر است، اما تضمینی وجود ندارد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG