لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۷

تجلیل از بهترین های تئاتر «برادوی» در مراسم اعطای جوایز «تونی»


موزیکال «بازدید گروه موسیقی» بیشترین تعداد جایزه «تونی» را گرفت
موزیکال «بازدید گروه موسیقی» بیشترین تعداد جایزه «تونی» را گرفت

هفتاد و دومین مراسم اعطای جوایز تونی، یکشنبه شب، دهم ماه ژوئن در نیویورک برگزار شد.

در این مراسم، از بهترین آثار نمایشی تئاتر «برادوی» تجلیل می شود. این جوایز را انجمن تئاتر آمریکا و لیگ برادوی اعطاء می کنند.

نمایش موزیکال The Band's Visit یا «بازدید گروه موسیقی» با ده جایزه، بیشترین تعداد جایزه را دریافت کرد و بهترین موزیکال سال شد. از دیگر برندگان این مراسم، آهنگساز آمریکایی ایرانی تبار، جمشید شریفی بود که برای بهترین ارکستراسیون جایزه گرفت.

«بازدید گروه موسیقی» در مورد هشت موزیسین مصری است که به اشتباه از کافه ای در یک شهر کسالت بار اسرائیلی سر در می آورند.

نمایش «هری پاتر و فرزند نفرین شده» که در ده بخش نامزد دریافت جایزه شده بود، توانست شش جایزه از جمله جایزه بهترین نمایشنامه را دریافت کند.

نمایش موزیکال «دختران بدجنس» که در دوازده رشته نامزد بود دست خالی به خانه رفت و «باب اسفنجی: شلوار مکعبی» که در دوازده رشته نامزد بود، تنها یک جایزه گرفت.

باب اسفنجی در دوازده رشته نامزد بود اما تنها یک جایزه برد
باب اسفنجی در دوازده رشته نامزد بود اما تنها یک جایزه برد

«اندرو گارفیلد» بازیگر آمریکایی برای نقشش در « فرشته ها در آمریکا» جایزه بهترین بازیگر مرد را گرفت. «فرشته ها در آمریکا» احیای اثر مشهور «تونی کوشنر» است که به چالش های همجنسگرایان آمریکا در رویارویی با بیماری ایدز در دهه هشتاد میلادی می پردازد.

نمایشنامه «فرشته ها در آمریکا» با بازی «اندرو گارفیلد»
نمایشنامه «فرشته ها در آمریکا» با بازی «اندرو گارفیلد»

این نمایش که در دهه ۹۰ میلادی نوشته شده، جوایز بسیاری از جمله پولیترز دریافت کرد و بعدها یک سریال کوتاه تلویزیونی از آن ساخته شد که شبکه «اچ بی او» آن را پخش کرد.

«اندرو گارفیلد» جایزه اش را به جامعه دگرباشان جنسی تقدیم کرد.

«بروس اسپرینگستین»، خواننده و نوازنده مشهور موسیقی راک جایزه افتخاری تونی را برای اجرای «قصه گونه» مجموعه کنسرتهایش در نیویورک به نام «اسپرینگستون در برادوی» دریافت کرد. او از ماه اکتبر گذشته، هفته ای پنج شب در سالن «والتر کر» در نیویورک روی صحنه می رود.

«اندرو لوید وبر»، آهنگساز مشهور که هفت جایزه تونی در کارنامه اش دارد، امسال جایزه یک عمر دستاورد در عرصه تئاتر را نیز به کارنامه حرفه ای خود اضافه کرد.

یکی از پراحساس ترین لحظه های مراسم اعطای جوایز «تونی» روی سن رفتن دانش آموزان دبیرستان «ماجوری استونمن داگلاس» در پارکلند فلوریدا بود که ترانه «فصل های عشق» از موزیکال راک «رنت» را اجرا کردند. این دبیرستان در ماه فوریه گذشته، قربانی تیراندازی شد و ۱۷ دانش آموز خود را از دست داد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG