لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۸

فیلم تازه تام هنکس و جولیا رابرتز در نخستین جشنواره سینمایی سنگاپور


فیلم تازه تام هنکس و جولیا رابرتز در نخستین جشنواره سینمایی سنگاپور
فیلم تازه تام هنکس و جولیا رابرتز در نخستین جشنواره سینمایی سنگاپور

در آخرین روز جشنواره فیلم سنگاپور، فیلم جدید تام هنکس به نام «لری کراون» با شرکت و کارگردانی این بازیگر برنده جایزه اسکار و بازی «جولیا رابرتز» در حضور خود او برای نخستین بار در این فستیوال و در قاره آسیا به نمایش در آمد.

این نخستین جشنواره سالانه سینمایی سنگاپور، روز شنبه یازدهم ماه ژوئن با اکران فیلم تازه تام هنکس پایان یافت و این بازیگر محبوب سینما که در حال حاضر در یک تور جهانی به تبلیغ فیلم «لری کراون» اشتغال دارد با خبرنگاران از موضوع فیلم که درباره «امید» و «آغازی دوباره» است سخن گفت. مسئله ای که بنا برگفته هنکس در هر فرهنگی وجود دارد: «من فکر می کنم شما از هر کجا و با هر فرهنگی که باشین اینو می فهمید که اوضاع بالاخره برای لری کراون بهتر شده. او با اسکوتر به دانشگاه میره، با دختری مثل مرسدس آشنا شده و سر و وضع لباس و مدل موهاشو بهتر کرده. به نظر من سینما با زبان بین المللیش پیام این فیلم رو به همه می رسونه.»

تام هنکس در فیلم، نقش «لری کراون» یک کارگر معمولی را بازی می کند که بعد از سال ها کار کردن برای یک کمپانی بزرگ به تازگی کارش را از دست داده است. او با مشکلاتی از قبیل نداشتن پول برای پرداخت قسط خانه و جدایی از همسرش روبروست اما ناگهان تصمیم می گیرد به دانشگاه برود و همه چیز را از صفر شروع کند. در این میان لری عاشق معلم و استاد دانشگاهش «مرسدس» با بازی «جولیا رابرتز» می شود. البته مرسدس هم با مشکلات خودش دست به گریبان است و در مورد علاقه اش به تدریس دچار شک و دو دلی شده است.

تام هنکس می گوید بخشی از جذابیت فیلم «لری کراون» حس با هم بودن و ایجاد رابطه با جامعه و اجتماع است و همین مسئله فیلم را قوی تر کرده است: «قدرت سینما هرچه که هست در این فیلم به ما نشان میده که ما همه مون توی بیشتر مسائل وجوه مشترک و غیرقابل انکاری داریم. در ضمن فیلم به ما نشان می دهد که اگه قدم جلو بگذاریم و ایستادگی کنیم، آینده روشنی در انتظارمون خواهد بود.»

در شب پایان جشنواره فیلم «سنگاپور»، روی فرش قرمزی که برای میهمانان فستیوال پهن شده بود، چهره های سرشناس سینمای آسیا از جمله ستازه چینی، ژانگ زییی بازیگر فیلم های «خاطرات یک گیشا» و «ببر خیزان، اژدهای پنهان» حضور داشتند. فیلم «لری کراون» روز اول ماه جولای در آمریکای شمالی و بریتانیا اکران خواهد شد.

XS
SM
MD
LG