لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۱

پرتره های هنرمند مصری با توتون سیگار


tobacco-portraits
tobacco-portraits

استودیوی هنر عبدالرحمان الحبروک هنرمند مصری پر از پاکتهای خالی سیگار است. اما او سیگار نمی کشد. با استفاده از توتون سیگار تابلو های پرتره خلق می کند. این هنرمند مصری سپس تابلوهایش را آتش می زند تا خطرهای سیگار کشیدن را به بیننده یاد آور شود.

عبدالرحمان که تنها ۲۳ سال دارد هنرمندی نسبتا نو پا است و از یک سال پیش شروع به خلق نقاشی هایش کرده است. او می گوید از هنرش استقبال زیادی می شود چون هیچ کس تا بحال چنین چیزی ندیده است.

عبدالرحمان می گوید اولین کامنتی که از یک کاربر در فیس‌بوک گرفت نوشته بود «بالاخره یک نفر توانست از تنباکو استفاده مثبت بکند.»

عبدالرحمان بیشتر پرتره انسان و حیوانات را سوژه کارهایش قرار می دهد و تا کنون مواد مختلفی را برای کشیدن آنها امتحان کرده است. مانند دانه های خرد شده قهوه، نمک، و شن. اما سرانجام به تنباکوی خالص روی آورد که آن را با کمی باروت مخلوط می کند.

او بعد از اینکه نقاشی را با تنباکو کشید، روی آن کمی باروت می پاشد و آن را به آتش می کشد.

نقشی که روی کاغذ می ماند در واقع خاکستر بجا مانده است.

عبد الرحمان می گوید تعداد پاکتهای سیگاری که برای خلق هر تابلو به کار میبرد به اندازه پرتره بستگی دارد اما گاه برای یک نقاشی ۴ پاکت سیگار هم استفاده کرده است.

او امیدوار است روزی تابلوهایش بر دیوارهای گالری های هنری آویخته شوند و مردم او را بشناسند. اما مهم ترین چیز این است که همچنان منحصر به فرد باقی بماند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif
_

XS
SM
MD
LG