لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۱۲

اشياء بازمانده از کشتی تايتانيک در خانه حراج گرنزی


Женщины навострили лыжи
Женщины навострили лыжи

برای اولين بار بيش از ۵ هزار قطعه از اشيايی که زمانی در درون کشتی تايتانيک بودند به حراج گذاشته می شود. فروش اين اشياء که از عمق بيش از ۴ کيلومتری اقيانوس کشف شده اند دقيقاً ۱٠٠ سال پس از به راه افتادن اين کشتی، صورت می گيرد.

خانه حراج گرنزی واقع در نيويورک، کلکسيون کاملی از اشياء کشتی تايتانيک را که از اعماق اقيانوس کشف شده به فروش خواهد گذاشت. تمام اين اشياء نه به صورت تک تک، بلکه تحت يک کلکسيون جامع، به حراج گذاشته می شود.

ارن اتينگر، مدير خانه حراج گرنزی، می گويد: اين کلکسيون در بر گيرنده بيش از ۵ هزار و پانصد شیء تايتانيک است که همگی به عنوان يک مجموعه واحد به حراج گذاشته می شود تا به اين ترتيب، تاريخ اين کشتی برای نسل های آينده حفظ شود و نسل های آينده نيز فرصت آموختن، و لذت بردن از آن را داشته باشند. اين لوازم، تنها، اشيائی هستند که از اطراف کشتی گردآوری شده است، و در احترام کشتی، به خود کشتی، دست زده نشده است.

براين وينگر، سخنگوی پرمير اکزبيشن، که در حال حاضر مالک اين مجموعه است، آن را بسيار ويژه و خاص توصيف کرد و گفت: پيش از اين نيز اشيايی ديگر از کشتی تايتانيک به حراج گذاشته شده بودند، اما اين مجموعه با تمام آنها متفاوت است. هيچکدام از لوازم پيشين، برخلاف اين اشياء، از عمق اقيانوس بازيافت نشده بودند. شرکت ما تمام اين لوازم را در ۷ سفر مختلف به اعماق اقيانوس، گردآوری کرده است.

ويديوهای متعددی از سفرهای دريايی گردآوری اشياء کشتی تايتانيک گرفته شده که به عنوان بخشی از اين مجموعه، عرضه می شود.

پرمير اکزبيشن، اين حراج را يکی از مهم ترين و جامع ترين مجوعه های آثار تايتانيک می داند.

در سال ۱۹۸۷، دو سال پس از اينکه بدنه کشتی تايتانک در اعماق اقيانوس کشف شد، محققان چندين سفر دريايی را به منظور کشف اشياء به جای مانده از اين کشتی، آغاز کردند. پنج سال پيش، ارزش اين مجموعه ۱۸۹ ميليون دلار، تخمين زده شد.

حراج اين آثار حدود سه ماه ديگر، در ۱۱ ماه آوريل در موزه اينترپيد شهر نيويورک صورت خواهد گرفت. اين موزه تنها يک مايل با خليجی که قرار بود تايتانيک در آن لنگر بياندازد، فاصله دارد.

XS
SM
MD
LG