لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۰۶

آغاز ساخت کشتی «تایتانیک ۲» در چین


پس از دعواهای حقوقی و حواشی بسیار، سرانجام پروژه ساخت «تایتانیک ۲» آغاز شد و این کشتی تفریحی در سال ۲۰۲۲ به بهره برداری می رسد.

این کشتی جدید از روی طرح اصلی تایتانیک و با همان شکل و اندازه ساخته می شود؛ البته بسیار لوکس و تجملی خواهد بود و از فناوری دیجیتالی وسیستم های ایمنی مدرن بهره می گیرد.

«تایتانیک ۲» با بودجه ای پانصد میلیون دلاری و در طی هفت سال ساخته می شود.

ابتدا قرار بود کشتی را در همان محل ساخت تایتانیک در شهر بلفاست واقع در ایرلند شمالی بسازند ولی به دلایل مختلفی این طرح شکست خورد و در نهایت این پروژه به یک شرکت چینی واگذار شد.

«کلیو پالمر» میلیونر استرالیایی و رئیس شرکت کشتیرانی «بلو لاین» که صاحب «تایتانیک ۲» است برنامه های مفصلی برای این طرح هیجان انگیز و نامتعارف دارد.

علاقمندان می توانند سوار بر این کشتی، سفر با تایتانیک را تجربه کنند.

بر اساس برنامه اعلام شده، «تایتانیک ۲» از دبی به «ساوت همپتون» در بریتانیا می رود و از آنجا راهی نیویورک می شود.

البته این کشتی به بنادر دیگری نیز می رود تا مسافرین بیشتری سوار کند و با ظرفیت کامل عازم نیویورک می شود.

هنوز قیمتی برای بلیت های تایتانیک جدید ارائه نشده ولی با توجه به تجهیزات لوکس، امکانات تجملی و شهرت افسانه ای تایتانیک، پیش بینی می شود این سفر تفریحی هزینه زیادی خواهد داشت.

تایتانیک که از مجلل ترین کشتی های مسافری دوران خود بود، در سال ۱۹۱۲ در جریان سفر از ساوت همپتون به نیویورک با کوه یخ برخورد کرد و در اقیانوس اطلس شمالی غرق ش.، در این حادثه بیش از ۱۵۰۰ نفر از مسافرین و خدمه جان باختند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG