لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۵۱

کارزار جیمز کامرون کارگردان برای خرید باقیمانده کشتی تایتانیک


کشتی تایتانیک
کشتی تایتانیک

شرکتی که در دو مقطع جزئیاتی از کشتی غرق شده معروف تایتانیک را کشف کرد، قصد فروش آنها را دارد. حال که موزه های بریتانیایی قصد خرید آنها را دارند اما پول کافی ندارند، جیمز کامرون کارگردان سرشناس هالیوود و دیگران کارزاری را برای کمک به آنها آغاز کرده اند.

یک شرکت خصوصی آمریکایی طی ماموریت اکتشافی کشتی تایتانیک بین سال‌های ۱۹۸۷ و ۲۰۰۴ اشیائی را در اعماق اقیانوس پیدا کرد. این شرکت حالا این اشیا را به مزایده گذاشته است.

این مزایده شامل کلکسیونی بیش از ۵۵۰۰ چیز می شود و موزه هایی در بریتانیایی قصد دارند این کلکسیون را خریداری کنند، اما آنها پول کافی ندارند. در این میان جیمز کامرون که فیلم تایتانیک را در سال ۱۹۹۷ کارگردانی کرد و رابرت بالارد، که ماموریت اکتشافی را رهبری کرده بود، اعلام کردند که از موزه های بریتانیایی حمایت خواهند کرد.

کمپینی با این منظور ایجاد شده که هدفش جمع آوری ۲۰ میلیون دلار است تا کلکسیون کامل را از دارنده آن که یک شرکت خصوصی آمریکایی است، خریداری کنند. این شرکت اخیرا اعلام ورشکستگی کرده است.

جیمز کامرون می گوید مهم است که تمامی این اشیا در کنار هم بمانند و از هم جدا نشوند. او می گوید این کلکسیون بخش مهمی از تاریخ است. نمادی است از گستاخی انسان و به جای اینکه هر جزئی از آن در دست افراد مختلف قرار بگیرد، بهتر است در نمایشگاهی ارائه شود.

آقای کامرون همچنین می گوید سفرش به زیر آب برای دیدن تایتانیک تجربه ای بود که در او حس مسئولیتی به وجود آورد تا یاد قربانیان سال ۱۹۱۲ را گرامی بدارد.

کشتی تایتانیک در آوریل سال ۱۹۱۲ به اعماق اقیانوس فرو رفت و بیش از ۱۵۰۰ مسافر و خدمه کشتی در آن فاجعه جان خود را از دست دادند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG