لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۳۴

برای پیشگیری از گسترش کرونا، جشنواره فرهنگی تیرگان کانادا به صورت اینترنتی برگزار خواهد شد


سازمان‌دهندگان جشنواره فرهنگی تیرگان که به مناسبت نوروز در تورنتوی کانادا برگزار می شود در بیانیه‌ای اعلام کردند که چهارمین دوره این جشنواره با هدف پیشگیری از گسترش ویروس کرونا و تضمین سلامت شرکت‌کننده‌ها، با حضور فیزیکی تماشاگران و مهمانان برپا نخواهد شد و برنامه‌ها به صورت اینترنتی پخش خواهند کرد.

مهرداد آرین‌نژاد، مدیر سازمان تیرگان در پیامی ویدئویی گفت پس از هماهنگی با هنرمندان، برخی از برنامه‌ها و کنسرت‌های جشنواره تیرگان پس از عادی شدن شرایط و رفع خطر ویروس کرونا برگزار خواهند شد.

امسال، بخشی از جشنواره نوروزی تیرگان به یادبود قربانیان هواپیمای سرنگون‌شده ۷۵۲ اوکراینی اختصاص خواهد داشت.

عده ای از ایرانیان ساکن کانادا در شبکه‌های اجتماعی از برگزارکننده‌های کنسرت‌ها و برنامه‌های نوروزی خواسته بودند تا امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا این برنامه‌ها را لغو کنند.

بنا به گزارشها، این ویروس در برخی از موارد از طریق مسافران ایرانی به این منطقه از کانادا آورده شده است.

تعدادی از برنامه‌های نوروزی کانادا با اقدام داوطلبانه سازمان‌دهندگان لغو شده است. وزارت بهداشت کانادا هنوز رهنمودی برای عدم برپایی گرد‌هم‌آیی‌ها صادر نکرده است.

کانادا، تا زمان انتشار این مطلب ۳۳ مورد ابتلا به ویروس کرونا را تأیید کرده است که ۲۳ نفر آنها در اونتاریو هستند.

دکتر ترِسا تَم، مدیر ارشد بهداشت عمومی کانادا، ارتباط مبتلایان جدید با ایران را نگران‌کننده خوانده است و می‌گوید از مسافرانی که از ایران می‌آیند خواسته شده تا حتی اگر علائم بیماری ندارند به مدت دو هفته خود را در خانه قرنطینه کنند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG