لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۰۸

همکاری فرد مظنون در بمب گذاری نافرجام نیویورک با ماموران تحقیق


همکاری فرد مظنون در بمب گذاری نافرجام نیویورک با ماموران تحقیق
همکاری فرد مظنون در بمب گذاری نافرجام نیویورک با ماموران تحقیق

مقامات آمریکایی می گویند یک مرد آمریکایی پاکستانی تبار که به کوشش نافرجام برای منفجر کردن بمب در شهر نیویورک متهم است، با بازجویان که سعی دارند از انگیزه او آگاه شوند، همکاری می کند.

مظنون، فیصل شهزاد ۳۰ ساله، قرار بود روز سه شنبه در دادگاهی در نیویورک با اتهامات روبرو شود، اما جلسه دادگاه تا چهارشنبه یا پنحشنبه به تاخیر افتاد تا او بتواند به سخن گفتن با بازجویان ادامه دهد.

مقامات می گویند شهزاد به نقش خود در توطئه اعتراف کرده و اطلاعات با ارزشی ارائه داده است. آنها همچنین می گویند او از حقوقی که به وی اجازه می دهد ساکت بماند، صرفنظر کرده است.

شهزاد پس از آن که پلیس او را به یک خودرو که روز شنبه با یک بمب منفجر نشده در داخل آن در میدان تایمز در نیویورک پارک شده بود ارتباط داد، دستگیر شد. ماموران او را دنبال کرده و روز دوشنبه از هواپیمایی که آماده بود نیویورک را به سوی دبی ترک کند بیرون کشیدند.

مقامات درباره هر نقشی که شهزاد ممکن است با سازمان های تروریستی خارجی داشته باشد تحقیق می کنند. آنها می گویند او تایید کرده که چگونگی استفاده از مواد منفجره را در اردوگاهی در شمال غربی پاکستان فرا گرفته است.

مقامات اطلاعاتی پاکستان می گویند آنها چندین نفر را در ارتباط با بمب گذاری نافرجام در نیویورک در شهر کراچی دستگیر کرده اند.

ماموران تحقیق همچنین به بررسی این موضوع پرداخته اند که چگونه شهزاد توانست سوار هواپیما شود، چرا که نام او چند ساعت قبل در فهرست افراد ممنوع از پرواز گنجانده شده بود.

XS
SM
MD
LG