لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۲۷

تايم: حمله به سفارت بريتانيا بايستی با تاييديه آيت الله خامنه ای صورت گرفته باشد


تايم: حمله به سفارت بريتانيا بايستی با تاييديه آيت الله خامنه ای صورت گرفته باشد
تايم: حمله به سفارت بريتانيا بايستی با تاييديه آيت الله خامنه ای صورت گرفته باشد

هفته نامه تايم چاپ آمريکا در مقاله ای به قلم يکی از تحليلگران خود چگونگی آمادگی اروپا برای يک اقدام نظامی عليه ايران در پی تهاجم به سفارت بريتانيا در تهران را مورد بررسی قرار داده است.

«تونی کران» تحليلگر سياسی هفته نامه تايم وقوع جنگ ميان ايران و غرب در پی حمله به سفارت بريتانيا در تهران را بررسی کرده، می نويسد: چشم انداز کشيده شدن جدال دشمنانه ايران و غرب به يک درگيری ناخواسته نظامی اين روزها کمتر عجيب به نظر می رسد و اگر چنين شود، هردو طرف شواهد و ادله کافی برای مقصر نشان دادن طرف مقابل برای چنين رويدادی را در دست دارند.

آخرين دور از سياست بازی با آتش ايران و اروپا، به شکل اجرای يک تئاتر دردناک سياسی در تهران رخ داد. سفارت بريتانيا برخلاف اشغال سفارت آمريکا بدون گروگانگيری و با مداخله پليس پايان يافت. در يکی از عکس ها از حمله به سفارت در حالی که پليس تهران، ناظر است، يکی از معترضان پوستر قاب گرفته صحنه ای از فيلم «قصه های عاميانه» ساخته کوئينتين تارانتينو، فيلمساز آمريکايی، را بعنوان يک مدرک جرم با خود به بيرون ساختمان می برد.

وزير امور خارجه جمهوری اسلامی حمله به سفارت بريتانيا را رفتار غيرقابل قبول گروه اندکی معترض خوانده و آن را محکوم کرده است. اما حمله به سفارت بريتانيا بايستی با تاييديه آيت الله خامنه ای صورت گرفته باشد. ديگر مسئولان بلندپايه جمهوری اسلامی اين حمله را تاييد کردند.

بريتانيا با دستور بستن سفارتخانه ايران از کارکنان آن خواست ساختمان را تخليه کنند. آلمان، فرانسه و هلند نيز سفيران خود را از تهران فراخواندند.

جدال سياسی تا امروز راهکار اساسی حل مشکل هسته ای ايران بوده است و شماری از اعضای اتحاديه اروپا نشست روز پنجشنبه خود را بر سر اعمال تحريم های جديد برگزار کردند.

هفته نامه تايم در پايان می افزايد: جهان در حال تماشای بازی جغرافيای سياسی در منطقه است. کشورهای اروپايی گرچه درگير مشکلات اقتصادی خود می باشند با اين همه آماده يک اقدام نظامی عليه ايران هستند مگر آنکه ايران به ميز مذاکرات بازگردد.

XS
SM
MD
LG