لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۱۷

۱۰ موردی که نسل هزاره جدید پول خرج آن نمی کند


جوانان در حال برف بازی در پایتخت آمریکا - ۲۴ ژانویه ۲۰۱۶
جوانان در حال برف بازی در پایتخت آمریکا - ۲۴ ژانویه ۲۰۱۶

وبسایت مجله تایم می نویسد نسل موسوم به "هزاره" که اکنون بین ۱۸ تا ۳۴ سال دارند، تا سال ۲۰۱۷ از هر نسل دیگری قدرت خرید بیشتری خواهد داشت، اما با این حال آنها آنگونه که پدر و مادرهایشان پول خرج می کردند، دست به جیب نخواهند شد.

تایم به ۱۰ موردی اشاره کرده که این نسل حاضر نیست مثل نسل های قبل، هزینه کند.

پول برای تماشای تلویزیون

به نوشته تایم، بسیاری از جوانان آمریکایی حتی حاضر نیستند دستگاه تلویزیون بخرند، چه برسد به آن که تلویزیون تماشا کنند. به نوشته این نشریه، بر اساس یک تحقیق افراد زیر ۳۵ سال، ۴۴ درصد خانوارهایی را تشکیل می دهند که اصلا تلویزیون ندارند.

سرمایه گذاری

جوانان باید در بازار سهام سرمایه گذاری کنند و آنهایی که تازه وارد بازار کار می شوند، فرصت دارند که به رغم پایین و بالا شدن قیمت های سهام، از این بازار تا آغاز دوران بازنشستگی خود بهره ببرند، چرا که زمان زیادی تا بازنشستگی دارند. اما به نوشته تایم، با وجود آن که کارشناسان به افراد جوان توصیه می کنند ۷۵ تا ۹۰ درصد سبد سرمایه گذاری خود را به سهام و یا صندوق های سهام اختصاص دهند، بسیاری از آنها ترجیح می دهند که پول خود را زیر بالش قایم کنند تا آن که در وال استریت (بازار سهام آمریکا) سرمایه گذاری کنند.

آبجو تولید انبوه

بسیاری از جوانان ترجیح می دهند که آبجو بشکه ای بنوشند، تا آن که مثل پدر و مادرهایشان از مارک های معروف کارخانه ای و آبجوهای عرضه شده در قوطی یا در بطری شیشه ای استفاده کنند. بر اساس یک تحقیق، ۴۳ درصد نسل هزاره عقیده دارد آبجو بشکه ای از آبجوهای شیشه ای تولید انبوه، طعم بهتری دارد.

خودرو

نسل جوان امروز آمریکایی ترجیح می دهد در شهر زندگی کند تا در حومه، و در شهر هم با توجه به دسترسی آسان تر به وسائل نقلیه عمومی، نیاز به خودروی شخصی کمتر است. به نوشته تایم، فرهنگ ماشین سواری آمریکایی "رو به موت" است. در سال ۲۰۱۰ افراد ۲۱ تا ۳۴ سال تنها مشتری ۲۷ درصد ماشین های نو که در آمریکا فروش رفت، بودند. در حالی که بزرگسالان بین این سنین در سال ۱۹۸۵ مشتری ۳۵ درصد ماشین های نو در آمریکا بودند.

مسکن

نسل هزاره خواهان خرید مسکن است و از هر ۱۰ نفرشان ۹ نفر خانه می خواهد. اما آنها نمی توانند پول خرید مسکن را بدهند. نرخ افراد صاحب مسکن در بین کسانی که کمتر از ۳۵ سال دارند، بین سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۱ به میزان ۱۲ درصد کاهش یافته است و ۲ میلیون نفر بیشتر نیز با پدر و مادرهای خود زندگی می کنند.

خرید انبوه

به نوشته تایم، جوانان نسل هزاره کمتر سراغ عمده فروشی هایی نظیر فروشگاه "کاستکو" می روند و برای آنها پرداخت حق عضویت در این فروشگاه ها معنا ندارد.

عروسی

اینگونه نیست که نسل هزاره از لباس دومادی و عروسی بدش بیاید و از ازدواج گریزان باشد، اما این نسل حاضر به پرداخت پول مراسم ازدواج در آغاز زندگی و رفتن به زیر بار بدهی نیست. ۶۹ درصد نسل هزاره به سازمان نظرسنجی پیو گفته است که دوست دارند ازدواج کنند، اما تا زمانی که از نظر مالی ثبات پیدا کرده باشند، منتظر می مانند.

بچه

این یک کار خیلی دشواری است: برای بچه هزینه کنید زمانی که اصلا بچه ای ندارید. بر اساس یک تحقیق در سال ۲۰۱۲، تنها حدود ۴۲ درصد از نسل هزاره جدید گفته که برای بچه دار شدن برنامه ریزی کرده است. بیست سال پیش، ۷۸درصد هم سن های آنها برای بچه دار شدن برنامه ریزی کرده بود.

بیمه سلامت

بر اساس یک تحقیق بنیاد خانواده کایزر، ۴۰ درصد افرادی که بیمه سلامت در آمریکا ندارند، بین ۱۸ تا ۳۴ سال هستند. اما از زمان اجرای اصلاحات مورد نظر باراک اوباما برای بیشتر شده پوشش بیمه و اجرای برنامه موسوم به "اوباماکر" عده بیشتری سراغ پوشش بیمه سلامت رفته اند.

و آخر اینکه هر چیزی که شما به آنها توصیه کنید

وقتی افراد مسن تر یک محصولی می خواهند بخرند، به مشاوره افراد مورد اطمینان خود روی می آورند، بر اساس یک تحقیق ۶۶ درصد نسل قدیمی تر به توصیه دوستان و اعضای خانواده گوش می کند تا توصیه آنلاین یک فرد بیگانه.

اما نسل هزاره سوم اینطور نیست و ۵۱ درصد آنها می گویند ترجیح می دهند بر اساس خواندن بررسی های آنلاین دیگر مشتری ها، در مورد خرید کالای مورد نظرشان تصمیم گیری کنند.

XS
SM
MD
LG