لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۳۶

موزیک ویدئوی خواننده حامی «ولادیمیر پوتین» رکورد نظرات منفی در یوتیوب را شکست


تیماتی خواننده هیپ هاپ هنگام ملاقات با ولادیمیر پوتین
تیماتی خواننده هیپ هاپ هنگام ملاقات با ولادیمیر پوتین

موزیک ویدئو یا نماهنگ مشترک دو خواننده سبک هیپ هاپ اهل روسیه، رکورد دیسلایک یا نظرات منفی ویدئوهای روسی زبان در یوتیوب را شکسته است.

به گزارش سرویس جهانی «بی بی سی»، موزیک ویدئوی آهنگ رپ «مسکو» که توسط «تیماتی» و «گاف» خوانده شده بود، در سه روز نخست انتشار، بیش از یک میلیون و چهارصد هزار دیسلایک در یوتیوب گرفت که رکورد تازه ای برای ویدئوهای روسی زبان در این سایت است.

این آهنگ که یک روز پیش از برگزاری انتخابات شورای شهر مسکو یعنی هفتم سپتامبر منتشر شد، با رویکردی غیرمعمول ضمن ستایش مسکو و مقامات و مسئولین شهری، از تظاهرات مخالفین حکومت انتقاد میکرد.

انتشار این موزیک ویدئو در آستانه انتخابات وبا توجه به شرایط بحرانی مسکو، بازتاب زیادی در شبکه های اجتماعی داشت و عده زیادی از شهروندان با مراجعه به سایت یوتیوب، به این دو خواننده هیپ هاپ اعتراض کردند.

به عقیده منتقدان، این هنرمندان برای تولید این اثر سفارشی از مقامات پول گرفته‌‌اند و این پروژه ای تبلیغاتی است که پیش از انتخابات منتشر شده است.

تیماتی یکی از خواننده های روسیه است که روابط حسنه‌‌ای با ولادیمیر پوتین دارد و از هنرمندان حامی او محسوب می شود.

تیماتی در پاسخ به منتقدین گفت که برای این تولید پروژه پولی دریافت نکرده است؛ ولی پذیرفت که احتمالا در این ترانه بیش از حد اغراق شده است و هر چند که نیت خوبی داشته، ولی شاید کمی زیاده روی کرده باشد.

اما «گاف» که خواننده ای مردمی محسوب می شود و طرفداران زیادی در شبکه های اجتماعی دارد، با انتشار پیامی، ضمن عذرخواهی گفت، او را فریب دادند و قرار نبوده از این آهنگ استفاده سیاسی شود.

این موزیک ویدئو سه روز پس از انتشار، از یوتیوب و سایر سایت های موسیقی حذف شد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG