لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۲۷

سفر رکس تیلرسون به بروکسل برای شرکت در نشست وزرای خارجه ناتو


وزیر خارجه آمریکا برای شرکت در نشست وزرای خارجه کشورهای عضو ناتو به بروکسل سفر خواهد کرد. رکس تیلرسون در این سفر با ینس استولنبرگ، دبیرکل ناتو هم دیدار خواهد کرد.

تیلرسون در حاشیه دیدار از بروکسل با فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی ناتو هم دیدار خواهد کرد. وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا در ادامه سفر اروپایی اش از اتریش و فرانسه هم دیدار خواهد کرد.

اما یک روز پیش از برگزاری نشست وزرای خارجه کشورهای عضو ناتو، دبیرکل این سازمان خواستار اتحاد کشورها در برابر کره شمالی شد. ینس استولنبرگ که در نشست مطبوعاتی در بروکسل با خبرنگاران گفتگو می کرد با اعلام اینکه آزمایش اخیر موشکی کره شمالی نشان داده تمامی کشورها در تیررس موشک های این کشور هستند، از کشورهای جهان خواست کره شمالی را برای دستیابی به صلح تحت فشار قرار دهند.

کره شمالی هفته گذشته موشک هواسونگ ۱۵ نوعی از موشک آی سی بی ام با قابلیت حمل کلاهک هسته ای را آزمایش کرد. کارشناسان اعتقاد دارند کره شمالی با این آزمایش پیشرفت شگرفی در قابلیت موشکی داشته است.

آزمایش‌های موشکی و هسته‌ای کره شمالی در چند سال اخیر تنش بین واشنگتن و پیونگ یانگ را تشدید کرده و برخی از احتمال درگیری نظامی ابراز نگرانی کرده‌اند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG