لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۵

رکس تیلرسون: به دنبال توافق بهتری هستیم


رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا
رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا

وزیر خارجه ایالات متحده روز یکشنبه در گفتگو با شبکه سی ان ان پایبندی ایران به توافقنامه برجام را تائید کرد اما مفاد این توافق را برای ابراز اطمینان جامعه جهانی کافی ندانست.

رکس تیلرسون اعلام کرد: «ایران در چند مورد از مفاد توافقنامه تخطی کرده، مانند نگهداری از مقادیر زیادی آب سنگین. این رفتار ایران که همیشه در چارچوب توافقنامه اما بر روی لبه تیغ حرکت می کند ما را نگران کرده است.»

وزیر خارجه آمریکا همچنین گفت: «پرزیدنت ترامپ به دنبال بهتر کردن توافقنامه برجام و دستیابی به توافقی جامعتر است. او به دنبال دستیابی به توافقی بهتر و یا موافقتنامه ای جدید است. مسائل گسترده تری هم وجود دارد که باید مورد بررسی قرار بگیرد. مانند برنامه موشکهای بالستیک ایران و حمایت از گروه‌های تروریستی مانند حزب الله لبنان.»

رکس تیلرسون افزود: «مخاطب سخنان پرزیدنت ترامپ مردم ایران نیستند بلکه حکومت ایران است. حکومتی که از زمان سر کار آمدن به دنبال تهدید و کشتن آمریکاییان بوده است. هدف ما حمایت از عناصر میانه رو در داخل ایران و تلاش آنها برای دستیابی به دموکراسی است. ما امیدواریم روزی برسد که مردم ایران حکومت کشورشان را به دست بگیرند.»

وزیر خارجه آمریکا همچنین اعلام کرد به دنبال اجرای دقیق و بی قید و شرط توافقنامه برجام بوده و در عین حال قصد دارد شرایط جدیدی مانند نگرانی درباره موشکهای بالستیک ایران را هم وارد این توافقنامه کند.

XS
SM
MD
LG