لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۲۶

فیلم ترسناک «آخرین جن گیری» در صدر فیلم های پرفروش هفته فیلم تازه استالونه را کنار زد


فیلم ترسناک «آخرین جن گیری» در صدر فیلم های پرفروش هفته فیلم تازه استالونه را کنار زد
فیلم ترسناک «آخرین جن گیری» در صدر فیلم های پرفروش هفته فیلم تازه استالونه را کنار زد

فیلم وحشت آور «آخرین جن گیری» The Last Excorsism با بیش از ٣٠٠ هزار دلار فروش بیشتر از فیلم های دیگری چون Armored فیلمی درباره دزدی یک کامیون حمل پول باشرکت «مت دیلن» در بازار آمریکا و کانادا در صدر جدول فیلم های پرفروش هفته گذشته قرار گرفت.

تابستان، فصل سودآوری برای فیلمسازان و استودیوهای پخش فیلم محسوب می شود. در اواخر همین فصل است که اغلب فیلم های پرخرج تابستانی که به «بلاک باستر» Blockbuster معروفند، بازار فروش را به فیلم های کم هزینه تری واگذار می کنند که می کوشند تا از کنار این فیلم های پرفروش و پرسود تابستانی سهمی ببرند.

در آخر هفته گذشته دو فیلم تازه اکران شده «آخرین جن گیری» و «قاپ زن ها» (Armored) توانستند به دو هفته صدرنشینی فیلم تازه و پرفروش سیلوستر استالونه به نام «بی مصرف ها» The Expandables پایان دهند.

فیلم ترسناک از شیوه روانشناختی «آخرین جن گیری» The Last Exsorcism به کارگردانی «دانیل استام» و با شرکت گروهی از بازیگران ناشناس که با بودجه ای کمی بیش از یک میلیون دلار به شیوه «مستند» ساخته شده در نخستین هفته نمایش خود در آمریکای شمالی توانست بیش از ٢١ میلیون دلار درآمد داشته باشد.

فیلم «آخرین جن گیری» داستان یک کشیش شوریده است که اجازه می دهد گروهی مستند ساز از یکی از آخرین مراسم «جن گیری» او فیلمبرداری کنند. جایی که یک دختر نوجوان که روح شیطان در جسمش حلول کرده باعث می شود تا کشیش نیز با شیطان درون خود رویارو شود.

فیلم «Armored» درباره فعالیت های یک گروه سارق به کارگردانی «جان لوسنهاپ» با ٢١ میلیون دلار فروش گیشه در مقام دوم پرفروش ترین فیلم هفته گذشته در آمریکای شمالی قرار گرفت. این فیلم با شرکت چهره های معروفی چون «مت دیلن»، «کریس براون» و «هیدن کریستنسن» با یک بودجه ٢١ میلیون دلاری ساخته شده است. داستان فیلم درباره پنج سارق حرفه ای بانک است که تصمیم می گیرند به عنوان آخرین و بزرگ ترین کار خود یک کامیون مسلح حامل ۴٢ میلیون دلار پول نقد را بدزدند اما یک پلیس شجاع با بازی «مت دیلن» سد راه آن ها می شود.

فیلم ترسناک «آخرین جن گیری» در صدر فیلم های پرفروش هفته فیلم تازه استالونه را کنار زد
فیلم ترسناک «آخرین جن گیری» در صدر فیلم های پرفروش هفته فیلم تازه استالونه را کنار زد

فیلم «The Expanables» ساخته سیلوستر استالونه در سومین هفته اکران با فروش ٩ و نیم میلیون دلاری به مقام سوم پرفروش ترین فیلم هفته گذشته رسید. این فیلم که مجموعه فروش آن در آمریکای شمالی به ٨٢ میلیون دلار می رسد در بازار خارج از آمریکا حدود ٧۵ میلیون فروش داشته است.

فیلم رمانتیک «بخور، دعا کن، عشق بورز» Eat, Pray, Love با شرکت جولیا رابرتز با هفت میلیون دلار فروش گیشه در مقام چهارم فیلم های پرفروش هفته قرار گرفت که فروش آن در آمریکای شمالی به بیش از۶٠ میلیون دلار رسیده است.

کمدی «آدم های دیگر» The Other Guys با تم پلیسی و با شرکت «ویل فارل» در رده پنجم فیلم های پرفروش هفته قرار گرفت. این فیلم در مجموع بیش از ٩٩ میلیون دلار فروش داشته است.

کمدی خانوادگی «بازگشت دایه مک فی» با بازی اما تامپسن و «جا به جایی» با شرکت «جنیفر انیستون» مکمل فهرست ١٠ فیلم پرفروش هفته پیش بوده اند.

بازگشت آواتار

هفته گذشته نسخه تازه ای از فیلم سه بعدی و رکورد شکن آواتار Avatar یک بار دیگر به سینماها بازگشت و «داستان اسباب بازی سوم» Toy Story 3 هم توانست رکورد تازه ای از فروش سینمایی این سری فیلم ها باقی بگذارد. فیلم «آواتار» که پرفروش ترین فیلم تاریخ سینما به شمار می رود این بار با عنوان «آواتار:نسخه ویژه» اکران شد که در دو روز اول نمایش بیش از ۱۲ میلیون دلار فروش داشت. تا این تاریخ، فروش فیلم جدید کامرون در سطح بین‌المللی از مرز دو میلیارد دلار هم گذشت و اولین فیلم تاریخ سینما لقب گرفت که به این موفقیت دست پیدا می‌کند.

دیگر فیلمی که این هفته رکوردشکن ظاهر شد انیمیشن سه‌ بعدی «داستان اسباب‌بازی ٣» از محصولات کمپانی دیسنی پیکسار بود. مجموع فروش جهانی این فیلم تا روز یکشنبه به رقمی بیش از یک میلیارد دلار رسید.

XS
SM
MD
LG