لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۳۹

نسخه بلوری فیلم پرطرفدار « لوباوسکی بزرگ » به بازار آمد


نسخه بلوری فیلم پرطرفدار « لوباوسکی بزرگ » به بازار آمد
نسخه بلوری فیلم پرطرفدار « لوباوسکی بزرگ » به بازار آمد

در مراسمی که به مناسبت انتشار نسخه بلوری فیلم «لوباوسکی بزرگ» The Big Lebowski یکی از پرطرفدارترین فیلم های «کالت» Cult که برای نخستین بار بیش از یک دهه پیش برروی پرده سینماها آمد در نیویورک برگزار شد، بازیگران اصلی این فیلم از جمله جمله جف بریجز و جولیان مور برروی فرش قرمز حضوریافتند.

جف بریجز، بازیگر برنده جایزه اسکار در فیلم «لوباوسکی بزرگ» که یکی از پرطرفدارترین ساخته های برادران «کوئن» به شمار می رود به نام «د دود» The Dude شناخته می شود. بریجز درفیلم نقش «جف لوباوسکی» یک آدم بی کار و بی عار اهل لس آنجلس با یک زندگی بیهوده و یکنواخت را بازی می کند که در یک بعداز ظهر و هنگامی که دو نفر قلدر به خانه او حمله می کنند و او را کتک می زنند مسیرزندگی اش برای همیشه عوض می شود. دلیل حمله هم این است که میلونری به نام «جکی تری هورن» (با بازی بن گازارا) مقداری پول به همسر مردی به نام« جف لوباوسکی» قرض داده اما قلدرها اشتباهی به سراغ یک «جف لوباوسکی» دیگر (جف بریجز) می روند.

جف بریجز در جشن توزیع دیسک بلوری این فیلم محبوب و پرتماشاگر، با لباس های شخصیت اصلی یا «دود» در جمع حاضر شده بود. بازیگران دیگر این فیلم از جمله جان گودمن و استیو بوشمی هم کمی بعد بر روی فرش قرمز به او و جولین مور پیوستند.

فیلم «لوباوسکی بزرگ» با این که سیزده سال پیش ساخته شده اما برخی از منتقدین سینمایی هنوز هم از آن به عنوان یکی از محبوب ترین فیلم های «کالت» یا فیلم هایی که شخصیت های آن به چنان محبوبیتی دست می یابند که پیروانی پرو پا قرص پیدا می کنند نام می برند.

بیش از یک هزار نفر از این طرفداران مشتاق روز سه شنبه گذشته در سالن «همر استاین» منهتن گردهم آمدند تا یک بار دیگر فیلم «لوباوسکی بزرگ» را تماشا کنند و سخنان بازیگران آن را بشنوند.

فیلم «لوباوسکی» بزرگ هم ابتدا مثل فیلم های «کالت» دیگر فروش گیشه خوبی نداشت و جزو فیلم هایی بود که با گذشت زمان و رفته رفته ارزش بیشتری پیدا کرد. جف بریجز در این مورد می گوید:«من فقط همینو میدونم که ما موقع ساختن این فیلم کلی خندیدیم. همه مون احساس خوبی نسبت بهش داشتیم. برادران کوئن به نظر من بهترینن. به خاطر همین حس می کردیم که داریم فیلم خنده دار و خوبی می سازیم. اما اول کار وقتی فیلم تازه بیرون آمد فروش خوبی نداشت و همین باعث تعجب مون شده بود.»

فیلم «لوباوسکی بزرگ» پس از نمایش اولیه در خارج از آمریکا طرفداران زیادی پیدا کرد که موج آن تدریجا به آمریکا رسید تا جایی که امروزه مردم در صحبت هایشان از بخش هایی از فیلم نقل قول می کنند.

جف بریجزشخصیت «دود» را یکی از نقش های مورد علاقه خود می خواند:«این شخصیت یکی از بهترین هاست و برای من تجربه خیلی لذت بخشی بود.»

بیشتر فیلم «لوباوسکی بزرگ» که در مورد یک هویت اشتباه گرفته شده، یک موکت خاکی و یک آدم ربایی ازکنترل خارج شده است در یک سالن بولینگ رخ می دهد. جایی که شخصیت به یاد ماندنی فیلم «هسوس» مرد لاتین تبار و آتشین مزاجی که «جان تورترو» نقش او را بازی کرده در آن معرفی می شود. تورترو که مشغول تمرین برای نمایشنامه تازه در برادوی است نتوانست در مراسم فرش قرمز «بلوری» لوباوسکی بزرگ شرکت کند.

جولین مور که در فیلم نقش دختر یک مرد ثروتمند و یکی از معشوقه های لوباوسکی را بازی می کند می گوید با وجود این که فیلم واقعا خنده دار است اما او هرگز تصورش را هم نمی کرد که این فیلم تا این حد طرفدار پیدا کند: «نه این که شوخیه..به نظر من حقشه. من هم فیلم رو و هم همه بازیگرانشو دوست دارم و به نظرم خیلی خنده دار و خارق العاده است و هیچوقت کهنه نمی شد. خوشحالم که لوباوسکی بزرگ تبدیل به یکی از محبوب ترین فیلم های «کالت» شده.»

«استیو بوشمی» بازیگر دیگر فیلم که اخیرا در سریال تلویزیونی محبوبی به نام «بورد واک امپایر» نیز شرکت داشته در مورد کارگردان های فیلم، برادران کوئن می گوید:«خود این دوتا برادر از بهترین تماشاگران ما هستند. چون خودشون موقع تماشای فیلم با صدی بلند می خندند.»

نسخه بلو ری فیلم «لوباوسکی بزرگ» هم اکنون در بازار موجود است.

XS
SM
MD
LG