لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۰۴

سینمای زنجیره‌ای «ای‌ ام‌ سی» علاوه بر بیت‌ کوین سایر رمزارزها را نیز می‌پذیرد 


سینمای زنجیره‌ای «ای‌ ام‌ سی» در آمریکا اعلام کرد علاوه بر بیت‌ کوین، سایر رمزارزها را برای پرداخت بهای بلیت و مخارج جانبی دیگر از مشتریان می‌پذیرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این اقدام در راستای استقبال سرمایه‌گذاران و شرکت‌های بزرگ برای استفاده بیشتر از رمزارزها صورت می‌گیرد.

ای‌ ام‌ سی ماه اوت گذشته اعلام کرده بود که بیت‌کوین را از مشتریان می‌پذیرد و تا پایان سال ۲۰۲۱ رمزارزهای دیگری مانند اتریوم ‌و لایت‌کوین نیز به این فهرست افزوده می‌شوند.

در حالی که در روزهای اخیر ارزش بیت‌ کوین و اتریوم تا حدی کاهش یافته است، قیمت لایت‌ کوین حدود ۱.۷ درصد افزایش یافته است.

به عقیده کارشناسان، علی‌رغم نوسان ارزش رمزارزها در بازار، استقبال شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ از ارزهای دیجیتال مانند بیت‌ کوین، به پذیرش جهانی آنها کمک خواهد کرد.

سینمای زنجیره‌ای «ای‌ام‌سی»
سینمای زنجیره‌ای «ای‌ام‌سی»

در ماه‌های اخیر بسیاری از شرکت‌های آمریکایی، با وجود نگرانی‌های زیست‌محیطی که در زمینه استخراج رمزارزها وجود دارد، به استفاده از ارزهای دیجیتالی علاقه نشان داده‌اند.

این در حالی است که پرسش‌های بسیاری درباره چگونگی استفاده رمزارزها در زندگی عادی ‌و فعالیت‌های روزانه مطرح است.

به گفته کارشناسان، بخش عمده‌ای از خریداران رمزارزها قصد ندارند آنها را خرج کنند و خرید این ارزها نوعی سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود.

السالوادور نخستین کشوری است که بیت‌ کوین را به عنوان واحد پول رسمی پذیرفت، ولی به دلیل نواقص فنی در سیستم ذخیره ارز دیجیتالی کشور، اجرای این برنامه به تأخیر افتاده است.

XS
SM
MD
LG