لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۴۳

یک روزنامه آلمانی نوشت: «دیگر برای زنان ایران کافی است»


اعتراضات سراسری ایران، مهر ۱۴۰۱
اعتراضات سراسری ایران، مهر ۱۴۰۱

روزنامه آلمانی «تاگس اشپیگل» در مطلبی با عنوان «دیگر برای زنان ایران کافی است» به اعتراضات در ایران پرداخت.

این روزنامه نوشت: مرگ مهسا امینی، که موجی از اعتراضات را در سراسر ایران به راه انداخت زنان را در پنج هفته گذشته پیشتاز اعتراضات کرده ، اعتراضاتی که سایر مردم هم از آن حمایت کرده‌اند.

به‌نوشته این روزنامه، در حکومتی که به‌ طور سیستماتیک زنان را سرکوب می‌کند، آنها برای آزادی خود و علیه یک رژیم مذهبی مبارزه می‌کنند.

تاگس اشپیگل می‌نویسد: «جمهوری اسلامی برای سرکوب اعتراضات تلاش می‌کند، اما تاکنون موفق نشده است.»

به‌نوشته این روزنامه، حکومت حتی اگر بتواند اعتراضات را با وحشی‌گری و بازداشت‌های دسته‌جمعی خفه کند، اما خشم مردم ادامه خواهد داشت.

تاگس اشپیگل، حکومت ایران را دیکتاتوری وصف می‌کند که سالانه میلیاردها دلار در دستگاه امنیتی خود سرمایه‌گذاری می‌کند تا دستگاه ظلم و ستم خود را کامل کرده و باهوش‌ترین مردم کشور را به زندان بیاندازد.

این روزنامه، همچنین توضیح داده که آن‌چه از اعتراضات ایران منتشر می‌شود، عموما به‌شکل فیلم‌های لرزان است که با شتاب توسط تلفن‌های همراه، در گوشه و کنار خیابان یا از بالکن فیلم‌برداری شده است به این دلیل که چنین ویدیوهایی خطرناک هستند و حکومت به‌طور سیستماتیک از آنها برای ردیابی تظاهرکنندگان و بازداشت‌شان استفاده می‌کند.

این روزنامه نوشته‌ است که در حال حاضر هیچ‌یک از طرفین آماده عقب‌نشینی نیستند، نه حکومت و نه معترضان و اعتراض‌ها بسیار بیش از تصور ادامه یافته است.

XS
SM
MD
LG