لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۷

زن «مثله» شده در میدان آزادی، «افغان» بود


چندی پیش جسد مثله شده یک زن در ساک ورزشی در میدان آزادی تهران یافت شد.
چندی پیش جسد مثله شده یک زن در ساک ورزشی در میدان آزادی تهران یافت شد.

روزنامه «اعتماد» در گزارشی که در شماره روز سه‌شنبه منتشر شد، به کشف جسد زن «مثله» شده در «میدان آزادی» پرداخت و نوشت که ملیت زن جوان شناسایی شده و او اهل «افغانستان» بوده است.

این روزنامه به نقل از یک «منبع آگاه» در مورد هویت کشف شده از جسد مثله شده زن در میدان آزادی نوشت: «جسد متعلق به زنی افغان بوده است.»

بر اساس گزارش کارشناسان پزشکی قانونی نیز جسد متعلق به زنی حدودا ۲۵ ساله است که «مو‌هایی با مدل پسرانه داشته» و غیبت او به پلیس آگاهی اعلام نشده بود.

این روزنامه فرضیه سریالی بودن قتل‌ها را به نقل از فضای مجازی منعکس کرده و آن را در کنار خبر کشف جسد «مثله» شده دو زن در یکی از شهر‌های استان فارس قرار داده و نوشته که پلیس در مورد کشف جسد مثله شده یکی از زن‌ها در آباده توضیح نداده است.

اعتماد در ادامه این گزارش تاکید کرده است که پس از رخ دادن «حادثه وحشتناک» مربوط به میدان آزادی، کاربران فضای مجازی مدعی شدند که بعد از قتل چهار زن در شهر‌های آباده، مشهد و تبریز حالا نوبت به تهران رسیده و عنوان «قتل‌های سریالی» را مطرح کردند.

امین گلریز، جرم‌شناس و قاضی اسبق تهران نیز در تحلیل این اتفاق گفته است که «میدان آزادی» سمبل شهر تهران است، بنابراین به لحاظ جرم‌شناسی اینکه قاتل جنازه را در میدان آزادی تهران انداخته حتما پیامی دارد.

او در گفتگو با اعتماد ضمن تاکید بر اینکه «وقتی تعداد قتل‌ها از سه قربانی بیشتر شود ما عنوان قتل‌های سریالی را در نظر می‌گیریم» در توضیح این تعریف گفت: «زمانی كه قاتل با يك انگيزه خاص مثال برهم زدن امنیت، برهم زدن احساسات عمومی، مقابله با يك جريان خاص (اجتماعی، سياسی يا فرهنگی) اقدام به كشتن سلسله‌وار تعدادی از افراد می‌كند و هيچ مبنا و جهت قانونی هم برای اعمالش ندارد.»

گفتنی است ظهر سه‌شنبه سوم خرداد ماه، رفتگران شهرداری هنگام کار در «میدان آزادی» با یک ساک ورزشی روبه‌رو شدند که پیکر تکه تکه شده یک زن جوان در آن قرار داشت.

به گفته مقامات مسئول پرونده هنوز در مرحله تحقیقات است و قاتل یا قاتلان نیز مشخص نشده‌اند.

XS
SM
MD
LG