لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۳۸

مستند "هاوانا مون" پائیز امسال برای یک روز بر پرده سینماهای جهان می رود


کنسرت رایگان گروه رولینگ استونز در شهر هاوانا، کوبا ۲۵ مارس ۲۰۱۶
کنسرت رایگان گروه رولینگ استونز در شهر هاوانا، کوبا ۲۵ مارس ۲۰۱۶

رولینگ استونز، گروه راک اسطوره ای بریتانیایی اعلام کرد که کنسرت تاریخی اش در کوبا، در یک فیلم مستند کنسرت، پائیز امسال به نمایش در خواهد آمد.

مستند "هاوانا مون" یا ماه هاوانا، که توسط پل داگدِیل (Paul Dugdale)، فیلمساز برنده چندین جایزه، کارگردانی شده است، کنسرت بزرگ در شهر هاوانا، پایتخت کوبا را به ترتیب زمانی نشان می دهد، کشوری که زمانی مردمش مجبور بودند به این نوع موسیقی، تنها در چهار دیواری منزلشان، در خفا گوش دهند.

گروه رولینگ استونز در فرودگاه هاوانا، کوبا ۲۴ مارس ۲۰۱۶
گروه رولینگ استونز در فرودگاه هاوانا، کوبا ۲۴ مارس ۲۰۱۶

کنسرت رایگان رولینگ استونز، که ماه مارس گذشته برگزار شد، میلیون ها نفر تماشاگر را به خود جذب کرده بود. پیش از این، بزرگترین کنسرت کوبا در سال ۲۰۰۹ برگزار شد، با عنوان "صلح بدون مرز" که در آن خُوانِس (Juanes)، خواننده کلمبیایی برنامه اجرا کرد.

عنوان هاوانا مون یا ماه هاوانا، هم از شب مهتابی هاوانا که رولینگ استونز در زیر نور آن کنسرت داشت گرفته شده و هم از نام یکی از ترانه های چاک بِری موزیسین نامی آمریکایی، و از پیشگامان موسیقی راک اند رول.

هزاران سینما در سراسر جهان از اروپا و استرالیا گرفته، تا روسیه، ژاپن، و آمریکای لاتین در روز بیست و سوم ماه سپتامبر، همزمان و تنها در یک شب، فیلم مستند کنسرت "هاوانا مون" را اکران خواهند کرد.

گفته می شود این فیلم در آمریکا به نمایش در نخواهد آمد. هوادارن رویلینگ استونز می توانند از اول ماه اوت شروع به خریدن بلیط این فیلم کنند.

XS
SM
MD
LG