لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۵۹

پدر کودکان بومی کلمبیایی نجات یافته از جنگل‌های آمازون متهم به آزار جنسی شد


چهار کودک بومی نجات یافته از سانحه سقوط هواپیما در منطقه آمازون
چهار کودک بومی نجات یافته از سانحه سقوط هواپیما در منطقه آمازون

دادستان‌های کلمبیا، روز شنبه ۲۱ مرداد، پدر دو کودک از چهار کودک بومی نجات یافته از سانحه سقوط هواپیما در منطقه آمازون را به آزار و اذیت جنسی متهم کردند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دادستان‌ها در بیانیه‌ای، مانوئل رانوک را به آزار جنسی دختر ناتنی ۱۳ ساله‌اش متهم کردند. این دختر که به خاطر نجات خود و برادران کوچک‌ترش در ماجرای بیش از پنج هفته‌ای در آمازون شهرت داشت، از جمله باز‌ماندگان این حادثه بود.

رانوک که متهم به آزار دختر خوانده‌اش از سن ۱۰ سالگی است، روز جمعه دستگیر شد.

این کودکان ۱ تا ۱۳ ساله پس از نجات یافتن در ماه ژوئن، بیش از یک ماه در بیمارستان بستری بودند و از آن زمان تحت مراقبت موسسه رفاه خانواده کلمبیا قرار داشتند، جایی که به گفته‌ دادستان‌ها نخستین بار، نشانه‌هایی از سواستفاده ادعایی آشکار شده است.

هواپیمای این کودکان در روز اول ماه مه گذشته در حالی که بر فراز بخش کلمبیایی آمازون پرواز می‌کرد دچار سانحه شد و سقوط کرد.

مادر این چهار کودک و دو خلبان هواپیما جان باختند اما آنها توانستند ۴۰ روز در جنگل زنده بمانند و بالاخره چند وقت پیش - ۹ ژوئن - امدادگران آنها را پیدا کردند.

بزرگ‌ترین آنها ۱۳ سال سن دارد و سه کودک دیگر به ترتیب ۹، ۵ و یک سال دارند.

برخی از مقامات کلمبیایی گفتند که سرنشینان این هواپیما از تهدیدات اعضای یک گروه مسلح فرار می‌کردند. گوستاوو پترو، رئیس جمهوری کلمبیا با ابراز خوشحالی از نجات کودکان، از آن به عنوان «نجات معجزه‌آسا» یاد کرده بود.

XS
SM
MD
LG