لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۰۴

مدیریت شهری پایتخت در ابهام؛ چمران می‌گوید زاکانی مرخصی گرفته اما «جانشین» معرفی نکرده است


علیرضا زاکانی
علیرضا زاکانی

مهدی چمران، رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به حضور علیرضا زاکانی، شهردار تهران در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت که او «از شورا برای حضور در عرصه تبلیغات مرخصی گرفته‌» اما جانشینی برای پیگیری انجام امور مدیریت شهری معرفی نکرده است.

چمران همچنین حضور «چند نفر از اعضای شورای شهر در ستاد انتخاباتی شهردار تهران» را «از سر احساس وظیفه» دانسته و گفته که «حضور افراد در ستادهای انتخاباتی منع قانونی ندارد.»

بهره‌گیری از امکانات دولتی و عمومی برای فعالیت‌های انتخاباتی یکی از دغدغه‌هایی است که همواره مورد اعتراض افکار عمومی قرار داشته است.

زاکانی یکی از شش نامزد «مد نظر شورای نگهبان» برای انتخابات حکومت ایران در ۸ تیر ماه است که قرار است جایگزین ابراهیم رئیسی در آن «تعیین» شود.

گلرخ ایرایی، فعال سیاسی محبوس در زندان اوین، در نامه‌ای که روز پنج‌شنبه در صفحه « ایکس» او منتشر شد علیرضا زاکانی را «جنایتکار کوی دانشگاه» و عامل سوءاستفاده از کودکان کار و زباله‌گرد نامیده بود.

این فعال سیاسی زندانی با اشاره به برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری در ایران نوشته بود: «انتخابات، دیکته کردن خواست دیکتاتور به جامعه برای تکرار ادعای مشارکت مردم در سرنوشتشان است.»

انتخابات بعدی جمهوری اسلامی هشتم تیرماه برای تعیین رئیس دولت چهاردهم برگزار می‌شود. این انتخابات که بسیاری آن را «انتصابات» می‌دانند در پی کشته شدن ابراهیم رئیسی در حادثه سقوط هلی‌کوپتر به صورت زودهنگام به تقویم سیاسی جمهوری اسلامی اضافه شد.

XS
SM
MD
LG