لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۴

یک پژوهش جدید: میانه‌روی در نوشیدن الکل می‌تواند به طول عمر منجر شود


بارها گزارش هایی خوانده اید که می گویند الکل برای بدن ضرر دارد اما حالا از این بخوانید که میانه روی در نوشیدن نوشابه‌های الکلی، می تواند به دراز شدن عمر شما کمک کند. این خبر خوبی برای خوش نوشان علاقمند است.

هفته گذشته در گردهمائی سالانه انجمن پیشبرد علوم آمریکا نتایج یک تحقیق ارایه شد که نشان می دهد افرادی که در مصرف نوشیدنی های الکلی میانه روی می کنند، نه تنها مشکلی نداشته اند بلکه این به طول عمرشان کمک می کند. در این تحقیق، مشخص شده افراد ۹۰ ساله یا حتی بیشتر، به طور میانه رو، مصرف کننده مشروبات الکلی بوده اند.

در این پژوهش به نوع مشروبات و میزان مصرف آن در روز یا هفته اشاره نشده است.

این پژوهش که در نشریه «گزارش های علمی» منتشر شده، درباره چندین موضوع تحقیق کرده و می گوید نوشیدن نوشابه های الکلی می تواند به تمیز کردن مواد سمی از مغز کمک کند. در این گزارش اشاره شده که در بخشی از این پژوهش، روی مغز موشها آزمایش شده است. به آنها معادل انسانی دو گیلاس و نیم مشروب الکلی داده شد و بعد مشخص شد که الکل بر پاکسازی مغزشان تاثیر داشته است.

دکتر میکن ندرگارد از مرکز علوم پزشگی دانشگاه روچستر به مجله نیوزویک گفت :«الکل بجز برای بعضی از انواع سرطان ها، و متاسفانه سرطان پستان ، منافع خوب برای تقریباً همه چیز دارد.»

هرچند این پژوهش می گوید در مراحل ابتدایی است اما واقعیت این است که پژوهش های زیادی وجود دارد که می گویند ضررهای الکل هنوز بیشتر از سود آن است.

در شماره نوامبر ۲۰۱۷ مجله «انجمن سرطان پژوهی آمریکا» اخطار شده است هرگونه نوشیدن نوشابه های الکلی سبک، احتمال ابتلاء به سرطان پستان، روده، حنجره و معده را افزایش می دهد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG