لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۹

تايلند بازپرسی از سه ايرانی متهم به بمبگذاری را آغاز کرد


تايلند بازپرسی از سه ايرانی متهم به بمبگذاری را آغاز کرد
تايلند بازپرسی از سه ايرانی متهم به بمبگذاری را آغاز کرد

پليس تايلند روز دوشنبه گفت سه ايرانی را به دليل ارتباط احتمالی با نقشه بمبگذاری در بانکوک تحت بازجويی قرار داده است. طرح بمبگذاری روز سه شنبه چهاردهم فوريه و پس از انفجار غيرمنتظره مواد منفجره در محل سکونت يکی از متهمان، کشف شد.

پليس تايلند می گويد طرح بمبگذاری برای کشتن ديپلمات های اسراييل در بانکوک بوده است اما هنوز هيچ اتهامی عليه اين سه ايرانی اقامه نشده است. انفجار تصادفی مواد منفجره هفته پيش در منزل يکی از متهمان، يک منطقه مسکونی در بانکوک را به لرزه درآورد.

به گزارش رسانه های تايلند، ثبت مکالمات تلفن همراه مظنونان نشان داده که يکی از آنها با دو مظنون ديگر که هم اکنون در زندان به سر می برند در تماس تلفنی دائمی بوده است.

يکی از دو مظنون که در زندان به سر می برند در اثر انفجار بمبی که هنگام فرار به سوی پليس پرت کرده بود، پاهای خود را از دست داد.

دو تن از اين مظنونان طی عمليات پليس در آپارتمانی در بانکوک در روز يکشنبه دستگير شدند. گمان می رود دو ايرانی ديگر مظنون به همکاری در اين توطئه از کشور خارج شده باشند.

اسراييل، جمهوری اسلامی ايران را متهم به دست داشتن در نقشه انفجارهای بانکوک، و همچنين حملات به سفارت اسراييل در هند و گرجستان کرده است. دولت ايران اتهام دست داشتن در توطئه های تروريستی عليه اسراييل را رد کرده است.

پليس تايلند معتقد است هدف نقشه بمبگذاری در تايلند ديپلمات های اسراييلی بوده اند. در همين حال ايران نيز هفته پيش اعلام کرد حاضر است در شناسايی افراد مسؤل در اين توطئه با تايلند همکاری کند.

بانکوک از اواسط ماه ژانويه سال جاری و پس از دستگيری يک لبنانی مرتبط با حزب الله و مظنون به طرح ريزی حمله تروريستی، در وضعيت هشدار به سر می برد.

XS
SM
MD
LG