لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۳۵

مقامهای تايلند کانون توجه خود را بر ترميم شکاف های آب بندها متمرکز می کنند


مقامهای تايلند کانون توجه خود را بر ترميم شکاف های آب بندها متمرکز می کنند
مقامهای تايلند کانون توجه خود را بر ترميم شکاف های آب بندها متمرکز می کنند

سطح سیلاب در شهر بانکوک از سطح پیش بینی شده پایین تر رفته است، اما با این حال، این شهر هنوز با خطر مواجه است.

در همین حال ینگلاک شیناواترا، نخست وزیر تایلند، می گوید، دولت آن کشور طرح جدیدی را برای تخلیه سیلاب به اجرا خواهد گذاشت.

نخست وزیر تایلند روز يکشنبه نسبت به پایان یافتن خطر ناشی از سیل مخرب اخیر در بانکوک، ابراز خوش بینی کرد.

ینگلاک شیناواترا از مردم تایلند خواست به توانایی دولت در مقابله با فاجعه سیلی که در نیم قرن گذشته در تایلند بیسابقه گزارش شده است، ایمان داشته باشند.

این درحالیست که روز شنبه نواحی شمال بانکوک و یک سوم روستاهای تایلند در زیر آب رفت. در مرکز شهر بانکوک ساختمان ها با کیسه های شن احاطه شده است. هزاران تن از ساکنان بانکوک یا شهر را ترک کرده اند و یا به مناطق مرتفع جنوبی گریخته اند.

نخست وزیر تایلند در پیام هفتگی خود از آغاز کاهش سطح آب در بانکوک خبر داد. سیلی که از ماه ژوئیه در تایلند جاری شده تا بحال بیش از ۳۸۰ کشته به جا گذاشته است.

ساکنان منطقه سَم سِن در بانکوک با دشواری های بسیاری مواجه هستند. فشار آب ناشی از سیلاب به آب بند ها و دیواره های کانال های تخلیه آب فشار زیادی وارد می کند.

روز شنبه دیوار یکی از آب بندهای این منطقه زیر فشار سیلاب شکست. بسیاری از ساکنان این منطقه با کمک سربازان ارتش، برای مهار سیلاب تلاش کردند. یکی از مهندسان دانشگاه بانکوک که سال ها در ارتباط با آب بندها و کانال های این شهر مطالعه کرده است، و در کنار مردم است، می گويد: مقدار زیادی آب هنوز در خارج از بانکوک وجود دارد که به سمت داخل شهر در حرکت است. برای همین باید منتظر باشیم و ببینیم سیستم تخلیه آب تا چه اندازه می تواند در مقابل فشار آب تحمل آورد.

سیلاب ناشی از سر ریز شدن رودخانه چائو پرایا قسمت های زیادی از خیابان های اطراف گراند پالاس را فرا گرفته است. ساکنان محلی می گویند، سطح آب هر روز حدود ۵ سانتیمتر بالا می رود.

سیلاب ۷ ناحیه از ۵۰ ناحیه بانکوک، عمدتاً در بخش شمالی را، فرا گرفته است. اکثر ساکنان این مناطق با قایق و کامیون های ارتشی خود را نجات داده اند.

مقام های شهر بانکوک روز شنبه مجبور شدند عملیات امدادرسانی در برخی از مناطق را به علت قطع برق، متوقف کنند. ساختمان موجود در محل فرودگاه بین المللی قبلی بانکوک به عنوان مرکز عملیات امدادرسانی استفاده می شود. قطع برق و بالا رفتن سطح سیلاب امدادگران را مجبور به تخلیه این محل کرد.

در همین حال، نخست وزیر تایلند می گوید، سطح سیلاب در بانکوک تا هفته اول ماه نوامبر کاهش خواهد یافت.

XS
SM
MD
LG