لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ ایران ۰۶:۱۵

کشمکش ميان معترضان و نيروهای پليس در خيابانهای بانکوک ادامه دارد


سوتپ تاگسوبان معاون نخست وزير تايلند روز پنجشنبه متعاقب انفجار پنج نارنجک در مرکز تجاری شهر بانکوک، در يک نطق تلويزيونی ضمن متهم ساختن معترضان به انجام اينگونه اقدامات، اعلام کرد از آنجا که زنان و کودکان هم در ميان معترضان هستند دولت به هيچ وجه قصد سرکوب آنها را ندارد.

آقای تاگسوبان تصريح کرد که نارنجکها از ناحيه معترضان پرتاب شده اند و افزود که «کاملاً مشخص است که نارنجکهای ام ۷۹ از پشت مجسمه يادبود رامای ششم، محل اجتماع پيراهن قرمزها، پرتاب شده اند.»

در جريان انفجارهای روز پنجشنبه، سه نفر کشته و بيش از هفتاد نفر، از جمله چهار خارجی، مجروح شدند.

اعتراضات ضد دولتی تايلند که از چند هفته پيش به مناطق بازرگانیِ شهر بانکوک کشيده شده است، روز پنجشنبه سرانجام به درگيری ميان معترضان و کسبه اهل محل، کشيده شد.

گفته می شود دولت تايلند از دوشنبۀ گذشته، دست به نمايش قدرت زده و صدها نيروی تا دندان مسلح را در مقابل بانکها، برجهای تجاری، و هتلها، مستقر ساخته است. گفته می شوند اکثر سربازان مسلح به تفنگهای ام- شانزده هستند.

مخالفان دولت تايلند که عموماً از طرفداران تاکسين شيناواترا نخست وزير پيشين تايلند هستند و به قرمزپوشان معروفند از پنج هفتۀ پيش به اين طرف، با برپايی تظاهرات، خواهان انحلال پارلمان کنونی و برکناری آبهيسيت وجاجيوا از مقام نخست وزيری کشور هستند.

XS
SM
MD
LG