لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۲۳

هزاران نفر در تایلند علیه فساد دولتی تظاهرات کردند


شلیک گاز اشک آور به سوی تظاهرکنندگان در تایلند
شلیک گاز اشک آور به سوی تظاهرکنندگان در تایلند
مخالفان دولت تایلند روز شنبه در یک گردهمایی شرکت کرده و دولت را به فساد و سوء مدیریت متهم کردند. بر اساس گزارش ها پلیس با تظاهرکنندگان درگیر شد و حدود ١٠٠ نفر را دستگیر کرد.

ران کوربن، خبرنگارصدای آمریکا در بانکوک، می گوید هزاران نفر در حالی که در اعتراض به دولت یینگ لاک شیناواترا، نخست وزیر، به خیابان ها ریختند با نیروهای امنیتی روبروشدند. صدها پلیس و مامور امنیتی خیابان های نزدیک محل اعتراض را بستند و بیش از یکصد نفر را دستگیر کردند.

گروه ضد دولتی پیتاک سیام، به رهبری یک ژنرال بازنشسته، امیدواربود یکصد هزار نفر را در مرکز بانکوک گردهم آورد ،پلیس تعداد شرکت کنندگان در تجمع را سی هزار نفر عنوان کرد. به نظرمی رسد افزایس حضور پلیس و بارش باران سنگین شمار شرکت کنندگان در تظاهرات را کاهش داد.

پیشتر، پلیس علیه تظاهر کنندگانی که سعی داشتند از صفوف پلیس بگذرند گاز اشک آور شلیک کرد.هماهنگ کننده گردهمایی گفت چند نفربه دلیل استنشاق گاز به بیمارستان منتقل شدند.

معترضین روز شنبه درگفت وگو باصدای آمریکا نگرانی خود را از فساد، خرید رای و جهتی که اقتصاد بر اساس سیاست های به اصطلاح پوپولیستی دولت پیش می رود، ابراز داشتند.
XS
SM
MD
LG